Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Így milyen lenne a palacsinta?

Így milyen lenne a palacsinta?

Figyelt kérdés

Ez a receptje:

20 dkg liszt

2 tojás

3 dl tej

3 dl szóda

csipet só

2 ek Vénusz étolaj


De nekem csak 1 tojás van. Nem akarok venni ez miatt egy egèsz dobozzal, de 1 tojással is jó lenne?


2021. okt. 25. 11:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Soha életben nem mértem a palacsinta arányokat, de hogy 20dkg liszthez nem kell 2 tojás az biztos.
2021. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Ennyi liszthetz a 2 tojás rengeteg, rántotta íze lesz töle! Böven elég az egy, nyugodtan csináld úgy.
2021. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ja még valami: a folyadékot ne tedd bele egyszerre, hanem keverd össze, várj fél órát és utána még annyit keverj bele, amennyi szükséges. Ugyanis a liszttöl függöen mindig más mennyiségre lesz szükség.
2021. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Megcsinálhatod 1 tojással is, rossz nem lesz tőle. A tojástól szebb a színe, rugalmasabb a tésztája, szóval elképzelhető, hogy szárazabb meg szakadósabb lesz kevesebb tojással. Én megpróbálnék egy picivel több olajat tenni hozzá esetleg kompenzációképpen, de ez a tészta állagától függ.


Egyébként nem sok a 2 tojás a 200 g liszthez, én olyan receptet használok, amiben 250 g liszthez 4 tojás van és csaj tej, de abszolút nincs rántotta íze.

2021. okt. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
De sok. A sok tojástol szakad mint a fene
2021. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23%
Ha bízol a receptben arányítsd az egy tojáshoz a receptet! Tehát mindent felezz meg!
2021. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!