Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készítitek a szaftos...

Hogy készítitek a szaftos rakott krumplit?

Figyelt kérdés

Én csak a tetejére teszek tejfölt és sajtot, de alatta kiszárad szinte minden és nagyon nyogve nyelos.

Leirnatok, hogy ti hogyan készítitek?


2021. okt. 5. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ne csak a tetejére tegyél tejfölt hanem az alsó krumplirétegre és kolbász-tojás rétegre is, és keverj bele egy kis zsírt is!
2021. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Én valami zsiradékkal, (leginkább vajjal) kikenem a tepsit, arra teszem ebben a sorrendben a belevalókat:

Krumpli, rá a jófajta kolbászkarikák (a zsírja ízesíti a krumplit) rá a főtt tojás és arra tejföl pacnik... és így tovább, míg el nem fogy, krumplival zárom.

Menetközben a krumplit és a tojást picit sózom.

A tetejére időmtől-pénzemtől függően teszek

- vagy tejföllel kevert nyers tojást

- vagy sajttal kevert besamelt,

- vagy csak simán reszelt sajtot,

Ez változó, viszont amit mindig teszek rá, az egy kis doboz (2,5-3dl?)jó minőségű főzőtejszínt.

Csodásak a rakott krumplijaim!😋

2021. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy készítem hogy kb fele-fele arányban keverek össze tejszínt és tejfölt, és azt teszek minden rétegbe. És persze nem kell sajnálni, úgyis sok elfő belőle. A tejszíntől sokkal szaftosabb lesz mintha csak tejföllel csinálnám. Illetve reszelt sajtot is teszek minden rétegbe. Emellé még krumpli, kolbász és tojás kerül a rétegekbe. Ha másnap már nem elég szaftos akkor teszek rá sajtot és úgy mikrózom meg.
2021. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Én a tepsi alját bezsírozom, arra tejfölt teszek, utána beleteszem a hozzávalókat, majd a tetejére megint egy kis zsír, majd tejföl. Persze a kolbász minősége sem mindegy. Egy frissen füstölt, puhább kolbász szerintem jobb a rakott krumpliba, mert abból is sül ki egy kis zsiradék.
2021. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
mondjuk én tejföld magában nem is használok mert csak kiszárad cserepesre a sütőben. én 1 tojást keverek bele, így krémes marad sütés után is. ha reszelt sajtot is keversz bele akkor rakottakra is teheted (én még a lasangára is ezt rakom mert nem szeretem a besamelt)
2021. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Tejszínt öntök rá, és olyan kolbász jell bele, aminek kisül a zsírja
2021. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tejszin! Erre eddig hogyhogy nem gondoltam?! Köszönöm :)
2021. okt. 6. 07:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden sor krumpli tetejét sűrű tejszínnel locsolom meg (35+%-os), és alá teszek egy minimális max fél ek. zsiradékot.
2021. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Keverednek a receptek :) Tejszin a francia rakottkrumpliba kell, de abban alapbol nyers a krumpli, nincs benne kolbasz es leginkabb koretnek hasznaljak. Hagyomanyos rakott krumpliban tejfol van ... jo minosegu es jo sok (sorok kozott is) ... de a sorok kozott meg is lehet locsolni egy keves olvasztott zsirral. Tetejen pedig nincs reszelt sajt, nem pizza!


Altalaban azert nem sikerulnek az etelek ugy mint ahogy emlekszunk rajuk, mert keverednek a receptek es mindenki hozzaadja a sajat elkepzeleseit is :)

2021. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%
Én is csak a tetejére teszek tejfölt, és semmi baja a kajának. Nem szárad ki. Nálam úgy néz ki, krumpli-kolbász-tojás-krumpli-kolbász-tojás-krumpli-tejföl. És kész. Jó szaftos lecsókolbász kell, az edény aljába meg egy pici zsiradék és kész.
2021. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!