Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megvenni vagy sütni olcsóbb a...

Megvenni vagy sütni olcsóbb a kenyeret?

Figyelt kérdés
Hosszútávon melyik az olcsóbb?
2021. okt. 4. 22:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Megvenni.

Ugyanis nem csak a liszt meg egyebeket kell megvenni, az energia is pénz (mert meg kell sütni), söt ha a munkaidödet is beleszámolod, akkor már jóval drágább.

Az elönye az, hogy csak az van benne, amit akarsz, semiféle mesterséges adalék nincs, azaz elvileg egészségesebb. Ez az, amiért megéri magadnak sütni, nem az ára.

2021. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Sütni. Egy kiló kenyér 150-200 ft alapanyagártól indul, attól függően, milyen lisztet használsz. A határ persze a csillagos ég a lisztárakban is.
2021. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
36%
Egyetértek #2vel jobban megéri megcsinálni, tovább eláll, finomabb
2021. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

Hú tényleg, 5 perc a géppel bedagasztani (a gép majdnem 20e Ft volt), brutál munka, aztán várni kell, ez is megterhelő, végül beteszem a sütőbe, az is nehéz. A gáz átalánnyal meg a gatyám is ráfizetem a sütésére. ;D

Öt emberre heti 2-3x sütök kilós kenyeret.

2021. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
29%
Sütni. Kb 2 perc munka, bedobálok mindent a gépbe, csipog ha kész és kiveszem. Plusz az van benne amit én akarok, sokkal tovább eláll és szerintem finomabb is.
2021. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Süssön kenyeret akinek hét anyja van. Az egész nap rámegy!
2021. okt. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Sütni olcsóbb, de ha beleszámolod az energiát és az időt, ami rámegy, már nem éri meg.
2021. okt. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Olcsóbb,de sokkal több idő és energia megsütni.

Én pl lisztérzékeny vagyok, a gm kenyér itthon sütve annyival olcsóbb ,mint a bolti,hogy nekem megéri pepecselni vele heti egyszer. Ha simát eehetnék,biztos nem sütnék itthon.

2021. okt. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%

"ha a munkaidödet is beleszámolod, akkor már jóval drágább."


Hagyjuk már ezt a munkaidőt, komolyan. Senki nem kap pénzt a főnökétől azért, mert otthon van, ha sütés helyett Facebookozok vagy ülök a TV előtt, akkor sem fogok pénzt kapni és nem is spórolok semennyit.


A háztartási feladatoknál nem szokás munkaidőt felszámolni.


Amúgy, kérdező, anyagilag megéri, ha nem a legolcsóbb Tesco-s kenyeret hasonlítod az otthon sütött változathoz.

2021. okt. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
25%
Milyen időről beszéltek?… Nem 1862-be élünk, hogy fát kelljen gyűjteni, kemencét befyújtani, búzát őrölni, stb… Leveszed a polcról, hűtőből a hozzávalókat 2 perc, kiméred mennyi kell 1 perc, megnyomod a gombot és vársz 2-3 órát, kinyitod a kenyérsütő tetejét és kiveszed a forró kenyeret. Ennek melyik a nehéz része?
2021. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!