Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha romlott a hús, az mennyire...

Ha romlott a hús, az mennyire büdös?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy van egy kis kellemetlen szaga vagy zárt ablaknál elviselhetetlen?

Vegetáriánus vagyok tini korom óta, sosem főztem húst. Most a páromnak akartam készíteni bolognait. Darált marha-sertés keveréket vettem. Tegnap vettem mai lejáratú. Végig hűtőben volt. Tegnap pirosas színe volt, ma barnás szürkés (a bolti húspultban is volt, aminek ilyen volt a színe.) A szaga kellemetlen volt, de nem kimondottan gyonorforgató. Olyan édeskésen büdös. Nem tudom, hogy a hús alapból ilyen szagú vagy romlott lehetett?

Bocsánat a hosszú leírásért, de nem tudom mi lehet fontos információ, mert semmit nem értek a húsokhoz.


2021. szept. 21. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Aha és mi most a neten keresztül jól meg fogjuk szagolni.
2021. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed kellemetlennek a szagát, mert vega vagy. Ha ebben a percben vágták volna le a disznót, akkor is ezt éreznéd.

Ha romlott lenne, nem is kellene kérdezned, teljesen egyértelműen rohadó bűze lenne.

A darált hús oxidálódik és veszít a színéből, de ettől még nem romlott.

De nagyon kedves vagy, hogy vegaként a húsfőzést bevállalod!🙂

2021. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Voltam vega 5 évig a gyerekem kedvéért (ma már nem én főzök rá) és még a friss téliszalámit is büdösnek éreztem.
2021. szept. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
5%
Dobd ki . Ami nem konzerv hús fehérje belsőség vértartalmú és lejárt azzal nem mókázunk . Nem kutya oroszlán keselyű az ember gyomra . Cszúza volt 2 napig tartva a hűtő alján , adagoltam mindig lemostam , vizben volt mégis lett szaga . Átmostam 6szor , sajat macska nem ette de a beosonó kóborok igen . Nincs bajuk , azok birják .
2021. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
#4 gondolom a magyar nyelvvel való küzdelmed során elkerülte a figyelmedet, hogy mai lejáratú a termék.
2021. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
:)
2021. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Én húsevő vagyok. Tudnod kell, hogy a nem frissen darált "tálcás" darálthúsnak kibontás után mindig van egy fura szaga, ami pároláskor, sütéskor elillan. Ha mai dátummal jár le, simán megfőzheted. A sertés-marha keveréknek egyébként is van egy édeskés íze. Egyszer vettem szintén tálcásat, nem ízlett senkinek a családban.

Amúgy hol tesznek ki húspultba előre daráltat? Mert még sehol nem láttam.

2021. szept. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Aldi, Lidl,
2021. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
*Jav.: mármint a sertés-marha darálthús keverék nem ízlett senkinek. Többet nem veszek, nem is értem, miért kell összekutyulni a kettőt.
2021. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
8.! Köszi a gyors választ. Hááát...
2021. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!