Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha a hűtőből veszem ki a...

Ha a hűtőből veszem ki a tojást hogy megfőzzem, akkor ugye ne hirtelen dobjam bele a melegedő vízbe?

Figyelt kérdés

Hanem pl hideg vízzel öntsem fel az edényt, és abba bele a tojás.

Úgy rá a lángra, hogy lassan melegedjen, ne hirtelen.


Szétrepedne, nem?



2021. szept. 8. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Igen, így célszerű.

És esélyes, hogy megreped, ha a meleg vízbe tennéd.

2021. szept. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Hideg vízbe tedd és úgy gyújts alá, így a tojás együtt melegszik a vízzel és nem fog szétrepedni. Egyesek szerint, ha sót és/vagy ecetet is teszel a vízbe az szintén segít megelőzni, hogy a tojás szétrepedjen. Ha kész, akkor tedd egyből hideg vízbe, hogy később normálisan le tudd szedni a héját.
2021. szept. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
5-ből legfeljebb egy szokott megrepedni nekem, de az se jelenti azt, hogy ehetetlen.
2021. szept. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
#3 Nem ehetetlen, de nem gusztusos.
2021. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha dobod, akkor a hideg vízben is megreped. Ahhoz, hogy kifőjön a fehérje, elég rajta egy szemmel nem is látható hajszálrepedés.
2021. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Triviálisnak gondoltam, de NEM dobom.


A dobom ige eufemizmus volt arra, hogy lassan beleeresztem amíg le nem érkezik az aljára.

Csak gondoltam mindenkinek leesik egyből, magyarázat nélkül is, hogy a behelyező mozdulatról nem akartam regényt írni és csupán a víz hőmérsékletére van kihegyezve a kérdés.


Túlbecsülöm az embereket.

2021. szept. 9. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve úgy tanultam, hogy a tojást hideg vízben kezdjük főzni.
2021. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha lágy tojás a cél, akkor fövő vízbe kell tenni és főzni 3 percet (vagy 5 percet, ki hogy szereti. ha keményre szeretnénk főzni akkor mindegy, hogy hideg vagy meleg vízbe tesszük.
2021. szept. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!