Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is van úgy, hogy főzni...

Más is van úgy, hogy főzni tud, de sütni nem?

Figyelt kérdés

Pedig elméletileg a sütés az, amihez elvileg csak be kellene tartani a receptet pontosan,de valahogy mégsem sikerül semmi igazán jól, leragad,túl sűrű a krém vagy a tészta, túl lisztes stb.


Ezzel szemben főzni szerintem viszonylag jól tudok, még ha valamit recept alapján is csinálok, mert fejből nem megy, könnyen ráérzek, hogy mi az, amiből több vagy kevesebb kéne, bár nyilván az is segít itt, hogy közben is meg lehet kóstolni, míg sütésnél nem annyira.



2021. aug. 13. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
én tudok ezt is azt is
2021. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
1.! Nem az volt a kérdés!!
2021. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Hallottam mar errol a jelensegrol, de szerintem aki erti a konyha mukodeset es tisztaban van a technologiakkal, annak nem okozhat problemat se a sutes sem a fozes.


Fejben keszul el a kaja vagy sutemeny es bar azt mondjak, hogy mindig kostolni kell kozben - valojaban a jo szakacs nem kostolgat semmit ... tudja, hogy jot csinalt (mar az illatabol erzi).

2021. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm, én meg pont fordítva vagyok
2021. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam sok évig, idöközben megtanultam a sütést is.

Az ok az volt, hogy a fözésnél lehet az ember kreatív, a sütésnél csak nagyon nagy gyakarolattal!

Amikor eljutottam oda, hogy volt idöm meg türelmem minden apróságot betartani, a különbözö pihentetéseket meg hasonlókat is, illetve szép türelmesen csináltam mindent (meg beszereztem egy jó digitális konyhamérleget), azóta sikerülnek a sütik is.

2021. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Jó esetben az ember a sütést-főzést a szüleitől tanulja, ugye akkor pontosan tudja, hogy milyennek kell lennie, a szülők meg már kitapasztalták a sütőt. Aztán ha megvannak a családi receptek (ezzel a márkájú liszttel, azzal a vajjal, abban a tepsiben, ennyi percig...), akkor ha elköltözik, már két problémával szembesül: nem az a tepsi van és nem az a sütő. Amikor megugorja ezeket a problémákat és jók lesznek "idegen" terepen is a sütik, onnantól lehet igazi tapasztalatról beszélni.
2021. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából magamtól tanultam főzni, vagyis netről/szakácskönyvből, és sütni is így próbálok.😅 "Idegen terepről" pedig még nincs szó, mert még otthon lakom.
2021. aug. 13. 15:31
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Én szintén így vagyok vele. Bár nem olyan régóta kezdtem a konyhában tevékenykedni és lehet hogy még nem vagyok elég rutinos.
2021. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Én már egy másik fórumon írtam ezt magamról.

40 éve főzök, mások által is elismerten jól, de sütni nem nagyon tudok.

Mondjuk én sejtem az okát.

Minden sikeres konyhai tevékenységnek az alapja a rutin.

Én meg egyedülálló szülőként örültem, ha napi 8-10 óra munka + utazás mellett főzni tudok a gyerekemre, meg az idős szüleimre. A hétvége meg a házi robot, takarítás, mosás, vasalás, így a sütögetés mindig elmaradt.

De valójában nem is volt központi kérdés, mert nem vagyunk édesszájúak, igazából senki nem igényelte, így nem is volt inspirációm.

2021. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Én sütni tudok, pont fordítva.

27F

2021. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!