Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki milyen változtatásokat...

Ki milyen változtatásokat szokott tenni a főzésben vagy újitásokat?

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok pár éve sütök, főzök és mindig újitok illetve újra gondolok ételeket, sütiket! Kik vannak még így?
2021. júl. 19. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Én bevált receptet nem szoktam változtatni, mert minek. Max. annyit, hogy ebből kevesebbet teszek bele, abból meg többet, mert pont úgy vannak a hozzávalók otthon. Ami ennél nagyobb változás (nem marhahússal, hanem disznóval vagy épp nem sütöm, hanem főzöm, vagy ilyesmi) az már nekem másik étel. Ilyet szoktam csinálni, valószínűleg ezt érted újragondolás alatt.


Gyakran próbálok ki új recepteket, de ezekből kevés az, ami "meghonosodik" nálam.


38N

2021. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én a fűszerekkel szoktam változtatni vagy az elkészités módján leginkább
2021. júl. 19. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sütiket általában magam kreálok, csak a tészta részhez használok bevált recepteket, a többi ihletbol alkotás.

Főzni az új dolgokat momdjuk ugy, érdekesen szoktam. Nézegetem a receptujsagot, megtetszik egy kép. Elolvasom az összetevőket, aztán ha még mindig tetszik, bevásárolok hozzá. Főzés előtt elolvasom a receptleirast, aztán kb még véletlenül se úgy csinálom.n

2021. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Van egy fűszer, aminek a felhasználásával bizonyos ételeknél nem értek egyet, így azokból kihagyom.

(Nem, nem írom le, hogy melyik fűszer és melyik ételek, mert nincs energiám azon vitatkozni, hogy NEKEM mi ízlik és mi nem.)

A székelykáposztát teljesen egyedi módon főzöm, mert utálom, ha főtt hús van benne és nem pörkölt, valamint lotyog a víztől, mint egy korhelyleves.

És van egy általam kreált tortakrém, ami tömegeknél viszi a pálmát, pedig ha elmondanám nekik miből készítem, sokan húzkodnák az orrukat.

2021. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

4!


Erdekelne a tortakremed. 3. voltam

2021. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel sosem receptbol fozok es leginkabb az itthon talalt alapanyagokbol krealok valamit, ezert kenytelen vagyok mindig ujitani valamit :)
2021. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Én szeretem megérteni mi miért történik, nem csak "így szokták" módra gépiesen összedobálni mindent. Ha megvan, akkor nem kell recept, mert tudni az alapanyagok egymásra hatását és a feldolgozás módját, mi mit von magával és nem fogsz félni semmitől.
2021. júl. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Semmibe nem teszek hagymát
2021. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

En mindig az egeszsegesebb/taplalobb verziokat probalom megcsinalni a hagyomanyos etelekbol.

Sutottem mar brownie-t bab/csicseriborso alappal stb.

2021. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Változtatásnak talán az új receptek kipróbálását mondanám. Sokan vannak a környezetemben olyanok, akik nem mernek a netről kipróbálni kajákat, mivel nincsenek ellenőrízve, lehet, hogy rosszak stbstb és mindig az jól beváltakat főzik.

Én pedig imádok újdonságokat kipróbálni

2021. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!