Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bablevest hogyan kell be...

Bablevest hogyan kell be suriteni?

Figyelt kérdés
Tudom csinalok egy rantast, de azt hogyan teszek a levesbe? Hokiegyenlitem a leves levevel hogy ne legyen csomos? Koszi
2021. júl. 7. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A rántást felengeded hideg vízzel, jól elkevered, majd beleöntöd a levesbe. Kevergeted, amig újra felforr.
2021. júl. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Miért kell besüríteni? Én sosem szoktam, mégsem lesz hig, vizes a leve. A "titok" csak annyi, hogy sok zölséget és babot kell belefözni.
2021. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha meleg a rántás hideg vízzel.

Ha hideg akkor pedig meleg vízzel.

A levesből ne mert túl forró és összerántja rögtön a rántást.

Tejfölt szokták a levessel hőkiengyelíteni.

2021. júl. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell besűríteni, ez nem főzelék, leves. De főzeléknél is érdemesebb a saját zöldségéből kivenni (tehét a babot, borsót, krumplit, stb.), azt pürésíteni és visszatenni a levesbe. Finomabb is lesz az eredmény, ráadásul nem raksz bele egy rakás plusz kalóriát.

A rántást egyébként azért találták ki, mert nem volt elég alapanyag, amiből főzni lehetett, így tették laktatóvá az ételt.

2021. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Besűríteni egybe.
2021. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
1-es a rántást forró vízzel engedjük fel, mivel maga a liszt+pirospaprika+zsír is forró. A hideg víztől összeugrik az egész.
2021. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Leveseket nem sűrítek, mert a benne levő hozzávalóktól így is tartalma, nem egy híg lötty.
2021. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

6-os: forró rántást mindig HIDEG vízzel engedjük fel, a hideg rántást meg mindig FORRÓVAL!

Ha nem értesz hozzá, ne írj legalább hülyeégeket!

2021. júl. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
8-as, mindig forró vizet teszek a rántáshoz, és soha nem lett semmi baja. Anyum is így csinálta 40 évig, és neki is mindig sikerült. 6-os voltam. XD
2021. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!