Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Soha nem sikerült a piskótatek...

Soha nem sikerült a piskótatekercs. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

A tésztája sem lesz az igazi sohasem. Ezt a receptet követem: 20dkg liszt, 20 dkg cukor, 4 tojás, 1 tk sütőpor, 1 csipet só.

De a lényeg, hogy eddig még 1x sem sikerült feltekerni, széttörik a tészta. Próbáltam már hidegen, langyosan, melegen, nedves ronggyal, száraz ronggyal, de sosem jó és minden tiszta trutyi lesz. Ma sem sikerült. Bosszantó, már feladom, mert főzni nagyon jól tudok, de a sütés nem megy. Ötletek? :(


2021. júl. 4. 17:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%

Sok a liszt és a cukor is.

Tojásonként 2dkg liszt-cukor.Sütőpor persze mehet bele.

Kiveszed a sütőből és melegen tekerd konyharuhába.

2021. júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Pedig a recept Nosaltys, es férjem anyukája is így csinálta mindig.

2dkg? :O

2021. júl. 4. 17:49
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem lesz túl híg?
2021. júl. 4. 17:49
 4/30 anonim ***** válasza:
77%

Ez a recept nem jó, ebből nem lesz jól tekerhető piskóta soha.


Nézd meg ezt

[link]


Vagy ezt

[link]

2021. júl. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Linkeld már be! Hihetetlenül hangzik! A 4 tojásos piskóta alaprecept 4 kanál liszt, 4 kanál cukor. Híg. Annak kell lennie. Ennyi liszttel nem piskóta, hanem egy kemény massza.
2021. júl. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy nosaltys semmit nem jelent a minőségre nézve. Bárki feltehet oda bármilyen receptet.


Most párat megnéztem, ott mind a klasszikus arányok vannak, egyik sem az amit írtál. El tudod küldeni?

2021. júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk azt nem értem, hogy már többször használtad ezt a receptet, és sehogy nem volt jó, akkor miért az az első, hogy te vagy béna és nem a recept szar?
2021. júl. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%
Nekem elsőként a cukron akadt meg a szemem. Borzasztóan sok. Annyitől persze, hogy rossz lesz. De amúgy igen, a liszt is sok egy tekercshez
2021. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
86%
Amit leírtál, az egyébként egyensúlytésztának (nem piskótatekercsnek) nagyon jó, csak abba kell még 20 deka vaj is. Az egy nagyon finom kevert tészta.
2021. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

A vizet kihagytam, de itt a recept : [link]


Azért gondolom, mert férjem anyukája is ez alapján sütötte és férjem szerint mindig jó lett. Eddig ezen kívül 1 receptet próbáltam régebben, de az határ szar lett.

Azért gondolom, hogy én vagyok a hülye, mert nem tudok sütni, írtam.

2021. júl. 4. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!