A zeller,petrezselyem és a póréhagyma fűszernek számít?
Ha zöldség keverék valószínűleg a gumója van benne zellernek a petrezselyemnek a gyökere.
Így nem fűszer hanem szárított zöldség.
Amit ízesítésre használsz, minden fűszernek számít.
"betegség miatt nem ehetek fűszereket" - valószínűleg a kész fűszerkeverékekben lévő ízfokozókat és ilyen-olyan E-összetevőket kell érteni ez alatt.
Ha szárított zöldségkeveréket vettél - egyéb összeteveők nélkül - valűszínűleg ugyanúgy nem fog ártani, mintha megennél egy szelet zellert, répát, póréhagymát.
Vannak olyan betegségek, amelyekre kifejezetten jó hatással van bizonyos zöldségfélék fogyasztása.
Azt, hogy neked most éppen milyen speciális betegség miatt nem javasolt/tiltott "fűszereket" fogyasztanod - nem tudhatjuk. :(
4: tehát ezek tipikusan a csípős, ill. magas illóolaj tartalmú fűszerek.
Szerintem a nevezett szárított zöldségek nem fognak ártani.
"Friss gyümölcs és zöldség - Egy kutatás szerint, akik naponta ötször fogyasztanak zöldséget, azoknál kisebb a BPH kockázata. Minél magasabb ezek C-vitamin tartalma, annál kisebb a betegség kockázata. Fogyasszon minél több pritamin paprikát, brokkolit, kelbimbót, karfiolt, kelkáposztát és paradicsomot. Mindemellett kerülje a finomított élelmiszereket! Íme a listája azoknak az élelmiszereknek, melyeket ajánlott fogyasztania, illetve kerülnie!
Víz – Fogyasszon sok vizet, hogy hidratált maradjon, így elkerülheti a húgyúti fertőzést, ami érintheti a hólyagot. Napi 8 pohár víz fogyasztása segít kimosni a baktériumokat a szervezetből, és helyreállítani a prosztata megnagyobbodást, áfonyalé fogyasztásával pedig segít enyhíteni a húgyúti fertőzések tüneteit.
Lenmag olaj – A lenmag olaj gazdag omega-3 és omega-6 zsírsavakban. A jobb emésztés és felszívódás érdekében fogyasszon egyszerre halolajat és lenmag olajat. Omega-3 zsírsavakban gazdag a tonhal és a lazac.
Cinkben gazdag ételek – A cink nélkülözhetetlen ásványi anyag a sejtek növekedéséhez, differenciálódásához, az immunrendszer felépítéséhez. Ugyanígy hasznos a prosztata megnagyobbodás vagy a gyulladt prosztata kezelésére. Cinkben gazdag a tojás, osztriga, rákfélék, vörös húsok, tejtermékek, a sertés és baromfi.
D-vitaminban gazdag ételek – A D-vitamin nagyon fontos a prosztata egészségéhez, így a diétának mindenképpen tartalmaznia kell D-vitaminban gazdag ételeket, mint máj, vaj, tojás sárga.
E-vitaminban gazdag ételek – A D-vitamin után az E-vitamin a legfontosabb, amit prosztata megnagyobbodás esetén fogyasztani kell. Kiváló E-vitamin forrás a spenót, brokkoli, napraforgóolaj, búzacsíra olaj, pörkölt vagy száraz mandula."
Ne egyél finomított élelmiszereket [link] és csípős/erős fűszereket.
És jobbulást, gyógyulj meg mihamarabb! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!