Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell rizses húsgombócot...

Pinky1981 kérdése:

Hogyan kell rizses húsgombócot készíteni paradicsommártással és főttkrumplival?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok.Gyermekkoromban a menzán szerettem meg ezt az ételt.
2008. dec. 7. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szeretem. Fél kiló darálthúst (disznó) összekeverek másfél marok rizzsel, egy tojással, sóval, borssal, pirospaprikával. Ha szereted nyomhatsz bele 1 gerezd fokhagymát. Vizes kézzel gombócokat formázok belőle, és sós vízben megfőzöm. A főzővízbe teszek 2-3 babérlevelet, és egy csipet szegfüszeget, vagy szegfűborsot. Ha a gombócok megfőttek, kiszeded, és félre teszed. Rántást csinálsz főzeléknek, a mennyiség miatt írom, és felengedet 2 doboz kicsi, vagy 1 nagy doboz paradicsompürével, amit előzőleg a főzővizzel higitottál. Ezt összerottyantod, visszahelyezed bele a gombócokat és kész. A főtt krumpli úgy jó bele, ha nyersen megpucolod, kockára vágod, és jó sós vízben megfőzöd.
2008. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A következőképp készítem: 60 dkg darált hús, 12 dkg rizs, 1 tojás, fél fej vöröshagyma, só, bors, pirospaprika. Egy kis lisztet megpirítok zsiradékon, hozzákeverek 1 evőkanál cukrot, karamellizálom. Levéve a tűzről pirospaprikát adok hozzá, belekeverek egy nagy konzerv paradicsompürét. Felöntöm vízzel, egészben hagyott zellert teszek bele, plusz a gombócokat, majd lefedem és főni hagyom. A zeller az kb diónyi legyen, azért mondtam hogy egészben hagyott, mert nem jó ha vadászni kell evés közben. Ez kb. 1 óra alatt megfő. Főttkrumplival szoktuk enni.
2008. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Puszi : Anita
2008. dec. 7. 22:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!