Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű vacsiötletek?

Egyszerű vacsiötletek?

Figyelt kérdés
Párommal mindketten dolgozunk, este érünk haza, minden másnap főzök, és abból viszünk következő nap ebédre is. De már teljesen kifogytam az ötletekből... levesek, főzelékek sajnos kizárva, ő nem szereti, így azt csak magamnak szoktam csinálni hétvégéken. A legegyszerűbbek a különböző tészták, a csirkemell minden verzióban rizzsel, vagy valami tartalmasabb saláta. Milyen ötletetek van, amit ki lehet hozni max 1 óra alatt a konyhában? Nem akarok mindig tésztát enni, mert lassan gurulunk :D
2021. máj. 3. 13:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Paraszt reggelit szoktam gyors vacsinak (mirelit) és csak tojást kell ráütni.

Rántott húsból, ha nekiállok,sokat panírozok, az egyik felét elteszem a mélyűtőbe sütés nélkül. Legközelebb csak ki kell sütni.

2021. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
10: hát nem tudom, én ilyesmivel itt pesten nem találkoztam, csak az ebéd házhozrendeléses oldalakkal max. pl Cityfood meg hasonlók, ilyen menüs éttermeset még nem láttam, de utánanézek :)
2021. máj. 3. 15:11
 13/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha szeretitek az ázsiai ízvilágot, akkor csak pár dolgot kell beszerezni (szójaszósz, chili, halszósz, szezámolaj ha szeretitek, a kimchit is ajánlom ha találsz) és nagyon egyszerű pirított tésztákat vagy pirított rizst tudtsz készíteni, hússal vagy anélkül, nálunk amolyan hűtőtakarító kaja. Wokban hamar kész, de serpenyőn is megcsinálhatod.

Ha feldobnád a csirkemellet rizzsel, akkor ajánlom a következő gyors receptet: veszel egy üveg szárított paradicsomot olivaolajban, az üvegben lévő olivaolajon megpirítod a csirkemellet együtt fél üveg szárított paradicsommal, a vége felé teszel bele egy evőkanál tejfölt, elkevered, megrotyogtatod és kész is, nagyon finom rizzsel és mégse a teljesen megszokott ízvilág.

Mindenféleféle ízvilágú és fűszerezésű fasírtot csinálhatsz, ez mindenféle körettel jó és nem pepecselős.

Ha szeretsz kísérletezni és van hely a fagyasztóban akkor csinálhatsz egy rakás lengyel pirogot is és lefagyaszthatod ami megmaradt, utána csak bedobod forró vízbe amíg fel nem jön a tetejére és kész is van. Bármivel megtöltheted, a klasszikus a túrós-krumplis, de a húsos, spenótos, káposztás-gombás is nagyon finom.

A marha steak is hamar megvan, hozzá a köretek se tartanak tovább fél óránál.

Chilis bab, mexikói enchilada, ezek kb 1 óra alatt megvannak és lehet nagy adagokat csinálni, tuti marad másnapra is.

2021. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!