Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű vacsiötletek?

Egyszerű vacsiötletek?

Figyelt kérdés
Párommal mindketten dolgozunk, este érünk haza, minden másnap főzök, és abból viszünk következő nap ebédre is. De már teljesen kifogytam az ötletekből... levesek, főzelékek sajnos kizárva, ő nem szereti, így azt csak magamnak szoktam csinálni hétvégéken. A legegyszerűbbek a különböző tészták, a csirkemell minden verzióban rizzsel, vagy valami tartalmasabb saláta. Milyen ötletetek van, amit ki lehet hozni max 1 óra alatt a konyhában? Nem akarok mindig tésztát enni, mert lassan gurulunk :D
2021. máj. 3. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rakott zöldségek, curry, tortilla wrap, vagy másféle tészta pl. lencse alapú.
2021. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Húú, nehéz ügy.

Én már elkezdtem rendelni menüt. Totál besokalltam 15 év háztartásvezetés után. Még így is a reggeli/vacsora mindig valamilyen meleg étel (tükörtojás, sült virsli, omlett, bundás kenyér....)

Nálatok nem opció a rendelés? Életem legjobb döntése volt. :D


Az a baj, hogy a főzés nemcsak abból áll, hogy felteszem a tűzhelyre, így számomra nincs olyan, hogy 1 óra alatt megvan.


Talán úgy lehet ezt kivitelezni, hogy az estédből vegyen csak el egy órát, hogy szétszedve a munkafolyamatokat megcsinálod előző este, aznap reggel. Pl. én szoktam bundás húsos palacsintát csinálni. Ahhoz a töltelék ugyanaz, mint a bolognaihoz, töltött, grillezett bagetthez, pizzafeltéthez. Így havi egyszer mindig csinálok egy jókora adagot 2 kg húsból. Kiporciózva rakom a fagyasztóba, és a fenti ételekhez a fele hozzávaló már készen van.

Így egyik héten csak tésztát kell hozzá főzni, vagy akármilyen zöldséget meg lehet vele tölteni (cukkini, padlizsán, krumpli...)

A másik héten lesz belőle a húsos palacsinta, amihez előző nap sütök palacsintát, azt meglehet enni édesen, a másik nap meg csak ki kell rántani.

A 3. héten jöhet a töltött, grillezett bagett, amihez kiszedem a bagettek belsejét, kapros tejföllel kikenem, aprított hagyma mehet rá, jöhet a ragu, tetejére reszelt sajt, aztán 10 perc grill.

A 4. héten pedig jöhet a pizza.

2021. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sült zöldbab
2021. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Zsíros kenyér.
2021. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Próbáljátok ki, hogy a párod főz! ;)
2021. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Én kb

Rizs

Köles

Hajdina

Bulgur

Lencse

Sárgaborsó

Bab

Vagy Valami random saláta

Kombót nyomom felváltva csak mindig máshogy elkészítve.

Tudok főzni csak sokszor nincs kedvem ezért mindig ipari mennyiségben csinálom , hogy legalább 3 napig elég legyen.

2021. máj. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Fasírt (bármilyen, tehát akár vegán is, lencséből vagy babból is) nagy tételben előkészítve, aztán adagonként lefagyasztva. Felhasználás előtt csak ki kell sütni, és ráadásul hidegen is finom.
2021. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem írod, hogy milyen munkátok van, de ha nem kell a kalória, akkor simán csinálhatsz humuszt és mellé zöldségcsíkokat, paprika, uborka, répa...
2021. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket :) Én irodán vagyok, párom fizikai munkát végez, így neki kell bőven a kalória :) Rendelni is szoktunk, de azért anyagilag azt nem mindig engedhetjük meg magunknak, havonta 4-5 alkalommal szoktunk :)
2021. máj. 3. 14:13
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Én a rendelés alatt menüre gondoltam, nem az egyszeri kajákra.

Egy klassz olasz étteremből rendelek, isteni a kaja, nem a menzaízű, egy leveshez van vagy magyar főfogás, vagy olasz főfogás. 1290 Ft/menü. És ingyen házhozsszállítják.

2021. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!