Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS, vacsiötletek 15 hónaposnak?

SOS, vacsiötletek 15 hónaposnak?

Figyelt kérdés
A következőkön már túlvagyunk: 1. ami az ebéd volt (húsos főzi, tartalmasabb levesek, vmi tészta szósszal stb.); 2. kenyér, vagy zsemle/kifli parizerrel, vagy virslivel, vagy szalámival és esetleg medve sajttal; 3. kakaós kalács vajjal. "Kiegészítésként" szoktam még adni tejszeletet, vagy Danoninót, ha úgy látom, hogy még enne, de ezeket váltogatom. Ezeken kívül mit adtok hasonló korú gyermeketeknek vacsira?
2010. ápr. 28. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam neki csinálni tojásrántottát, de eszik májkrémet, sonkát, reszelt sajtot, vajkrémet, sajtkrémet. Túrós táska a kedvence, volt már, hogy kapott vacsorára. Ha iszik már tejet, csinálhatsz neki tejbegrízt, vagy tejberizst, gyümölccsel, vagy kakaóporral. Ha marad valami főzelék, ami nem túl nehéz, azt is szokott kapni. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
2010. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első vagyok, bocs, csak most olvastam. Szerintem tejszelet meg danonino helyett inkább adj neki egy banánt, ha még éhes, szerintem ezek inkább uzsonnára valók, vagy nassolni, nem lefekvés előtt. Meg a szalámi is elég durva, mert az nagyon zsíros, nehéz, gyors érlelésű, és még drága is. Szerintem a sonka, virsli, párizsi és a májkrém pont elég felvágott egy 15 hónapos babának.

Ne haragudj, hogy beleszóltam, csak én ezeket biztos nem adnám, lefekvés előtt.

2010. ápr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Virsli sütve sajttal, simán főve. Tejberízs gyümivel,fahéjjal.
2010. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te mit eszel majd vacsira? Én azt szoktam a kicsinek is adni,amit én eszek(10.hónapos). A nagyobbtól (3 éves) pedig meg szoktam kérdezni,hogy mit szeretne enni. Reggel is ez a szitu.Egyik reggel tükörtojást csináltatott velem,persze apa ette meg a végén.

:))

2010. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tejberizs, tejbegríz, tejben főtt zabpehely, tejpép, kiflifelfújt. Nálunk ezek vannak váltogatva, nagyon keveset eszik a fiam, de elég neki reggelig.
2010. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és tanácsokat, kipróbálom, amiket még nem próbáltam és írtátok. Pl. tojásrántotta eszembe sem jutott még. :-)
2010. ápr. 28. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:
bundáskenyér,kenőmájas
2010. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!