Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha valaki ért a zöldségekhez...

Ha valaki ért a zöldségekhez tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Tésztához szeretnék holnap tofus zöldséges-tejfölös szószt főzni.


Lenne benne kaliforniai paprika, cukkini és padlizsán, utóbbival viszont még sosem főztem.


Hogy kéne megcsinálni? Mennyire kell előkészíteni a zöldségeket, mielőtt rájuk megy a habarás? Meg kell pirítani vagy csak párolni?


Hogy csinálnátok?


2021. ápr. 27. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Én még adnák hozzá egy kis hagymát, fokhagymát.. Ezt az elején Meg pirítanám a paprikával. Persze mindent apró kockákra vágva. Azután adnám hozzá a cukkinit és padlizsánt, és még egy-két paradicsomot kockára vágva. Fűszerezzük sóval, borssal ízlés szerint. Mindezt kb 20 percig, lefedve párolnám, de vigyázz nehogy oda kapja és leragadjon. Talán egy deci vizet öntenék rá hogy szószosabb legyen. Mikor mindez össze főtt, teljesen lecsendesiteni a tüzet és felönteni a tejföllel. A tejföl ha "elolvad" úgymond, akkor hígabb szószod lesz. Ha szeretnél sűrűbbet, akkor egy kis lisztel sűrítheted mielőtt a zöldségre öntenéd. Vigyázz ne maradjon csomós a liszt a tejfölben. Aztán egy kis apróra vágott petrezselyem zöldel megszórod. Nincs hogy elrontsd, és isteni finom.

Viszont a tofut megmondom őszintén nem tudom mikor tenném bele, még sohasem használtam, vagy ettem. Ebben nem tudok segíteni. De majd ird le kérlek hogy csináltad és milyen lett tofuval. Lehet kipróbálom. 🤷‍♀️

2021. ápr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%
Forró olivaolajban pirítsd le a kockázott padlizsánt, dobj melle fokhagymát is.
2021. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!