Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan leves, ami maga az ebéd?

Olyan leves, ami maga az ebéd?

Figyelt kérdés

Olyan leveseket keresnék, amik után legfeljebb valami tészta vagy desszert van, önmagában elég laktató. A gulyáson, babgulyáson kívül mit szoktatok fözni?


Köszi, ha segítetek!



2021. febr. 12. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Frankfurti leves nekem tipikusan ilyen, en utana altalaban semmit nem eszek mar, mert valahogy nem hianyzik. Anyukam palacsintat szokott ilyenkor csinalni masodiknak.

Palocleves is hasonlo szerintem.

2021. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Rothadó Narancs ***** válasza:
100%
Bakonyi betyárleves
2021. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Érdemet ilyen esetben valami húsos levest főzni, gulyást lehet még lencséből is, vagyon finom, pláne egy kis füstölthússal.

Vagy sűrített levesek közül egy jó palóc leves, vagy tárkonyos szárnyas ragu leves, vagy egy nyírségi gombócleves.

Vagy mondjuk szarvasból is lehet kapni elfogadható áron ilyen nyesedék húsokat, abból is lehet erdei gombákkal egy tartalmas levest főzni.

Vagy tarkababból nem gulyást, hanem egy jókai bablevest, füstölt hússal, kolbásszal.

2021. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

3-mas vagyok, még ilyenek jutottak eszembe, hogy halászlé, mindenféle formában, sima, korhely, gyufatésztával, vagy anélkül, kenyérrel...

Vagy legényfogó leves, ennek ismerem vagy 3-4 féle változatát, ahány ház annyi szokás, ez is egy tartalmas leves.

2021. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha rákeresel arra, hogy "tartalmas leves", nagyon sok ötletet kapsz. (Ez most nem kioktatás, nekem is van olyan, hogy nem jut eszembe a megfelelő keresőszó.)
2021. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.

A "tartalmas leves" meg tényleg jó ötlet, rengeteg mindent próbáltam keresni, de egyik sem azt adta, amit akarok, ez nagyjából az lehet.


#4-es: a legényfogó levesek közül van, amit szerinted érdemes megpróbálni? Nem akarnék rosszba futni bele. Link elég, ha van.


Köszi!

2021. febr. 12. 18:01
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Youtube-on Szoky konyhájára keress rá, ő nagyon jó dolgokat csinál és mindent magyaráz, azt hiszem legényfogó levese is van fönt.
2021. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
... bár Szoky mindig hatalmas mennyiségeket készít.
2021. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi, a mennyiségeket még tudom csökkenteni, föleg az alapötlet az, ami érdekelne.
2021. febr. 12. 18:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Linket nem tudok, igazából ez rajtad múlik, mit szerettek, azt teszel bele, olyan hússal készíted.


Az alapja egy húsos alap, ez lehet sertés, borjú, pulykacomb, vagy akár csirkecomb.

A vegyes zöldség a másik ami alap, és innentől ki hogy szereti.

A legtöbb verzióban van gomba, nyilván, ha nem szereted nem raksz bele. Olyannal is dolgoztam már, hogy májat is tettünk bele. Előtte leforráztuk a csirkemájat, hogy legyen tartása, aztán kockára vágva belefőztük.

Megint más verzió, amikor tálaláskor főtt tojás karikát kellett beletenni.

Egy mustáros tejfölös kötéssel kell sűríteni.

2021. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!