Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itt olyan, akit soha nem...

Van itt olyan, akit soha nem tanítottak meg otthon főzni? Ti hogyan boldogultok a konyhában?

Figyelt kérdés
Én mindig irigyeltem azokat, akiket megtanítottak otthon főzni. Nálunk ez nem volt opció, az anyám mindig sietett, kapkodott, nem ért erre rá. Illetve ő is leginkább előre elkészített dolgokból főzött (alapporok stb)

2021. febr. 9. 15:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
YouTube, koreai honecomp latte, ausztrál pavlova, magyar palacsinta, mindent onnan tanultam.
2021. febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk a húgommal annyi előnyünk volt, ha ezt annak lehet nevezni, hogy profi kiskukták voltunk anyánk mellett. Disszertációt tudtam volna írni krumplipucolásból, de főzni nem tanultunk meg. Mi a barátnőmmel vak vezet világtalant alapon tanítgattuk egymást. Ennek ellenére hozom azt az ízvilágot, amit anyám főzött.
2021. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Jelen. Nem érdekelt anno, pedig anyám mindent megpróbált.

Aztán egyszer csakúgy döntöttem, megpróbálom. Recepteket olvasgattam és párat kipróbáltam. Nem nagy művészet. Ha valaki enni szeret, az fozninis fog tudni

2021. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ha egyszer nekiáll az ember akkor nem olyan nehéz dolog ez. Engem nem hogy nem tanított senki főzni, egészen konkrétan az anyám azt sem engedte hogy egy virslit feltegyek főni, mert ahhoz használnom kellett volna a gázt. Aztán ezt a helyzetet ha jól emlékszem 11 éves koromban meguntam és nem érdekelt anyám óbégatása. Eleinte egyszerűbb ételeket kezdtem el készíteni, mint rántotta, hagymás krumpli, tejbegríz stb., aztán jöttek a levesek, paprikáskrumpli ilyesmi. 16 éves koromra már kb minden másnap főztem magamra, (közben vegetáriánus is lettem szóval kénytelen voltam) és rengeteg kreatív receptet hoztam össze magamtól, mindenféle random hozzávalóból ki tudok hozni valami olyat ami nekem megfelel. A baráti összejöveteleken is sokszor vállaltam azt hogy 1-2 fogást én készítsek el és soha senki nem panaszkodott arra hogy ne ízlene neki a főztem. Ne érts félre, nem vagyok egy mesterszakács, nem ismerek ilyen-olyan szeletelési vagy hámozási technikákat, de teljesen magabiztosan érzem magam a konyhában.
2021. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Engem. Anyám a mai napig a bolti Lasagnet és renelős kajákat eszi, én meg el se tudom képzelni az életem főzés nélkül.

Nem csinálok extra dolgokat, egyszerűeket szoktam (pl. Tojásleves, húsok stb.), de élvezem és imádom. Úgy gondolom van hozzá érzékem, plusz nagyon válogatós vagyok, így mégjobb, hogy én főzök magamra.

2021. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Sunshinedoll ***** válasza:
70%

Engem se tanított meg senki, mármint nem nagyon vannak olyan emlékeim, hogy apám vagy anyám elővett volna, hogy na fiam, megtanulunk főzni. Volt, amibe besegítettem, vagy kértem, hadd csináljam, de alapvetően nem tanítottak tudatosan erre meg engem nem is érdekelt meg mivel anyám elég elfoglalt volt, inkább úgy volt vele, gyorsabb, ha ő csinálja meg. Úgy megcsináltam pár alap dolgot, hogy anyám adta az instrukciót, de én nem nagyon főztem 18-19 éves koromig ilyen nagy dolgokat, csak a főzés 1-1 fázisában vettem részt mindig.

Mikor oda került a sor, hogy főznöm kell magamra, akkor elővettem egy youtube videót vagy valami receptet és megcsináltam, vagy felhívtam anyámat, hogy 1-2 dologra rákérdezzek nála, de nem volt olyan nagy ügy, nem ért emlékezetes katasztrófa sem a konyhában sosem vagy ehetetlenül rosszat se sikerült még csinálnom.

2021. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Én fiú vagyok,amikor laktak itt nálam haverok,akkor ők elmondták,vagy édesanyám már felnőttkoromban elmondta és úgy.De így is csak az alapnak számító,könnyű ételeket tudom elkészíteni,mint pl.sült tojás,főtt tojás,tükörtojás,bundáskenyér,rántott párizsi,rántott sajt,macok,rizs,tejberizs,tejbegríz,paprikás krumpli,paprikás borsó,rakott krumpli,sült krumpli,főtt krumpli,krumplipüré,nokedli,de pörköltet azt nem,a zsíros húst amúgysem szeretem,csak van ilyen pörköltszaft kocka,a tésztát kitudom főzni,levest,de azt is ilyen leveskockából tudom csak natúrba,túrós tésztát,sajtos tésztát,kruplis tésztát,spagettit,makarónit.Nem tudom hogy ez gáznak számít-e,voltak akik azt mondták,hogy ez semmi,ez alapnak számít ha csak ezeket tudom,Édesanyám az egyetlen,meg Kishugom,akik azt mondják,hogy nagyon ügyes vagyok,de ők még szép,hogy ezt mondják,mivel a szeretteim.Engem végül is nem zavar,így se halok éhen,persze rengeteg dolgot megtanulhatnék szakácskönyvekből,csak azaz igazság hogy lusta vagyok már hozzá nagyon,de a legfőképpen türelmetlen.
2021. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Amikor én voltam tizenéves, még nem volt ennyire elérhető az internet. Nagymamám nevelt anyum halála után, ő pedig szakácsnő, de sose engedett a konyha közelébe.

18 évesen elmentem dolgozni, albérletbe költöztem, hát enni kellett. Tudtam mibe mi van, elkezdtem kísérletezgetni.Na meg ha elakadtam, elővettem a szakácskönyvet. (amúgy szakács akartam lenni, de nagymamám nem engedte, hosszú)

Mamár úgy főzök bőven a 30-on túl, hogy nagy társaságban sem vallok szégyent, kislányom és párom is szereti a főztöm.

Ami nem elhanyagolandó, hogy imádok főzni, lételemem a konyha.

36N

2021. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk nagymamám főzött, isteni finoman, de utólag úgy látom, mintha féltékeny lett volna a tudására, vagy nem is tudom. Kisegíteni engedett, így krumplit pucolni legalább tudtam, de konkrétan főzni nem tanított meg.

Nehezen tanultam meg ezért, évekig nem sikerültek a dolgok, de aztán ráéreztem, most már kifejezetten jól megy.

Nagymama egyeduralma a konyhában amúgy olyan erős volt, hogy anyum se tudott főzni, 50 éves elmúlt már, amikor elkezdett, mert a mama szegény akkor már leszálló ágba került. :( De az eltelt tíz évben ő is olyan jól belejött, mintha mindig is ezt csinálta volna.

2021. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
ėn se tudtam főzni ,de megtanultam.könyvekböl netről stb.
2021. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!