Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell elkészíteni a...

Hogyan kell elkészíteni a "legendás melegszendvicset"?

Figyelt kérdés
Besamel mártás van rajta?
2010. aug. 15. 17:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én párizsit szoktam ledarálni, lehet mellé gépsonkát is keverni. Pirosarannyal és csípős gulyáskrémmel ízesítem. Ha sonka van benne, vigyázni, el ne sózzuk. Rá a kenyérre, kiflire, zsömlére, ami van, sajttal bőven megszórva be a grillsürőbe, ha többet csinálok a tűzhely sütőjébe felső lángon/fűtésen. Isteni finom!!!
2010. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom miről beszél a kérdező, és igenis besamell mártás az alapja.


Besamell mártás hozzávalók:


-4dkg vaj

-2púpos evőkanál liszt

-4dl tej


Elkészítés: A vajon megpirítjuk a lisztet fehéredésig, forró tejjel felengedjük, megsózzuk, és 5-10 percig főzzük forraljuk. (ha csomós lenne átszűrjük)


Ezt fűszerezzük:

-só

-fehér bors

-kakukk fű (nagyon kicsi)

-oregánó (nagyon kicsi)

Belekeverünk:

-Virsli, sonka, vagy gomba darálva és olajon megdinsztelve. Kihűl a cucc, megkenjük a félbe vágott kiflit, sajt a tetejére, és sütés!

2010. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
nos ezt elhiszem,azt viszont nem,hogy egy vasúti büfében 200 Ft-ért neked ezt megcsinálják...
2010. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
De nem is vasúti büféről volt szó, hanem a "legendás" melegszendvicsről!:-))
2010. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
És honnan tudod,hogy nem egy vasúti büfében ette az ő legendás melegszendóját?Én pl.ilyesmi helyen ettem :D
2010. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Huuh én olyat szoktam még, hogy párizsit, vagy sonkát pici darabokra vágok, melegszendvicskrémbe rakok tejfölt,meg egy kevés túrót(tényleg minimálisat)összekeverem, miután ez kész, a kenyeret vékonyan megkenem vajjal, rárakom ezt a melegszendvicskrém "kavarékot"(xD) és vastagon sajtozom. berakom a mikróba, majd paprika darabokat szórok a szendvicsre :) Számomra ez a legendás :)
2010. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
strandon ettem..:D nem tudom már mennyibe került, de ettem még egy másik büfében is ilyet. és igen, tényleg besamelvan rajta:)
2010. aug. 16. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!