Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csinálnátok 5 kg meyer...

Mit csinálnátok 5 kg meyer citrommal?

Figyelt kérdés
2021. jan. 5. 12:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Húúú, már lehet kapni? Hol vetted?



Ennyit még nem vettem soha, de kisebb mennyiségből már csináltam olyat, hogy lereszeltem a héját, aztán kifacsartam a levét, összekevertem a kettőt, és kis dobozkákban (kb. 0,5 - 1 dl-esek) lefagyasztottam. Pont olyan mennyiségeket, amennyi pl. egy tortához/süteményhez kell.

2021. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én valahogy megpróbálnám tartósítani a nagy részét, mert különben vagy rádrohad, vagy két hétig minden nap citromosat esztek. Mondjuk így: [link]

Vagy citromlekvárnak, kandírozott citromnak ha inkább édesszájú vagy.

2021. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Még csak a rendeléssel kacérkodok magyar termelőtől. És 5 kg a minimum mennyiség, amit rendelni lehet.


[link]

2021. jan. 5. 12:46
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: köszi az infót. Hát ez rohadt drága!


Vársz még 1-2 hetet, és az aldiban 250-300 ft-ért lehet majd kapni!

2021. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Hasamra kenném... 😀 Így is lóg az irhám a fogyástól 😀
2021. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azta, lehet az Aldiban kapni? Wow, köszi az infót.


Én is az ára miatt nem vettem még sosem, pedig szemezek vele egy ideje.

2021. jan. 5. 12:53
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Legalább 3-4 éve lehet kapni az Aldiban, de sokszor be van keverve a többi lédig citrom mellé. (és csak a kartonján van feltüntetve, hogy Meyer) Persze a kinézetéről, meg az illatáról is azonnal felismerem. Törökországból hozzák, és kb. februárban dömping mennyiségben van belőle. Ezért ennyire olcsó - mert nem is lehet olyan hosszú ideig eltartani, mint a normál, vastaghéjú citromot. Szóval érdemes figyelni - mert a piacokon (hiába kb. ugyanonnan szerzik be) továbbra is ezer körül kínálják...
2021. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor ezért a különbség, amit linkeltem, magyar termelő, bio citroma. A török vélhetően nem, vagy igen? Ehető a héja?
2021. jan. 5. 14:27
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem bio a török, de én ettől nem aggódom.... Alaposan megmosom, letisztítom. Évente 4-5 db nembio citrom héjától semmi bajom nem lesz!
2021. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Jaj, annyira nem izgat, csak érdekelt. Különben a magyar termelő azt írja, egy hónapig eláll a hűtőben.


Viszont ha ennyit vennék, akkor biztos készítenék csupa olyat, amibe egy az egyben belekerül a héja. Istenien néznek ki ezek a receptek:

[link]

2021. jan. 5. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!