Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet kezdeni vadnyúllal?(...

Mit lehet kezdeni vadnyúllal?(valami finom elkészítési módot várnék)

Figyelt kérdés
Egy vadász ismerös ajándékozott egy lenyúzott hatalmas vadnyúlat, fogalmam sincs mit lehet vele kezdeni. Annyit tudok hogy a nyúl olyan borzalmasan száraz mint a csirkemell semmi zsiradék és van egy kis édes ize. A vad változat gondolom hatványozottan igaz, legszivesebben kivágnám a szemétbe de hátha tudd valaki vmi finom elkészítési módot. De elég reménytelenül hangzik, a nyúl nagyon száraz ízetlen hús

2020. dec. 20. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Az Isten szerelmére ki ne dobd! A nyúl fincsi! Csináld meg pl. így, el se lehet rontani!

[link]

2020. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ismereteid nem helytállóak, a nyúl ugyan valamennyire száraz - de ez föleg a gerinc melletti húsra érvényes -, de egyáltalán nem iztelen, igen finom zamata van.

A legokosabb, ha elöször bepácolod pár napra, utána pedig pörköltnek, tejfölösen (tokßanyszerü ízesítéssel), vagy vadasnak készíted el.

2020. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy döntesz, ne dobd ki az ételt kérlek. Ha nem készíted el, akkor add vissza, vagy add oda másnak.

Egyébként szerintem is neked a pörkölt lenne a legjobb választás.

2020. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vörösboros nyúl pörkölt a legfinomabb belőle
2020. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A felső combját sütném, valóban előző nap valami borsos, olajos, pácban áztatva, majd fokhagymával megtűzdelve, szalonnával borítva, kb. mint a linkben.


A többi részéből vörös-boros pörköltet főzni. Fejedelmi kaja mindkettő.

2020. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pörköltnek is kell pácolnom?
2020. dec. 20. 12:00
 7/13 A kérdező kommentje:
Jah láttam bekell. Köszönöm a válaszokat
2020. dec. 20. 12:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Isten őrizzen, hogy kidobd!!! Ízre is olyan mint a csirke. Én vadas mártással csinálnám és zsemlegomboccal. Sütni max baconnel jól betakarva sütnem. De édesapám kedvence volt a nyúl leves. Mint egy sima húsleves csak nyullal
2020. dec. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
A söréteket szedd ki belole :)
2020. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kérdeztem családot, csak is sütve érdekli őket a nyúl.

A pörköltből csak nagyon zsírosakat szeretik mint sertéscsülök pl.

2020. dec. 20. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!