Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nálato'k mi lesz a karácsonyi...

Nálato'k mi lesz a karácsonyi menü?

Figyelt kérdés

2020. dec. 9. 00:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen ma kihasználtam a jó időt és kimentem a Tiszára megfogni a karácsonyra valót.


Sikerült fognom két pontyot illetve ezen kívül jött egy vödör törpeharcsa, úgyhogy kitaláltam, hogy megsütöm őket másodikként a halászlé után. Köretnek tört krumpli lesz, valamint csinálok mellé kapros mártást.


Karácsony első napján még nem tudjuk mi lesz. Három opció lehetséges.

1.opció: sógorék főznek húslevest, rántott húst, valamint sült kacsát viszont ez csak akkor valósul meg ha December 21-én Orbán eltörli a létszámkorlátot mert 17-en lennénk.

2.opció: mama főz ugyanezt szűk családi körünkre

3.opció: megesszük a szentestei maradékot.


Karácsony másnapján még nem tudom mi lesz.

2020. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Mi 17en leszünk ha van létszám korlat ha nincs. Úgy sem jön senki ellenőrizni:) szomszéd sincs.😂

Nagyon jó a kaja ötletek kacsát még sose ettem lehet még beszúrom valamelyik napra annyian írjátok :)

2020. dec. 9. 19:16
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

#12 Hát amúgy nem is sok értelme van ennek a létszámkorlátnak. Sok ismerősömmel vagyok napi kontaktba, kollégákat belevéve 30-40 fő simán van. Ha most ezekkel az emberekkel összeülök nem a karácsonyon fog múlni mert másnap magán- és munkaügyi dolgok miatt ugyanúgy találkozok velük.


A kacsa isteni, főleg a narancsos kacsa :))

2020. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Burgonyakrémleves kolbász chipssel,leveles tésztába töltött lazac kapros beschamellel(Lidl-ben vettem,ki szerettem volna próbálni,a lazacot szeretjük),ill. csinálok rántott csirkemellet mogyorósan v. kókuszosan,mert a lányom nem eszi a halat.Köretnek fokhagymás-petrezselymes krumplipüré.Halat valamilyen formában mindig eszünk karácsonykor.Sütinek mákos ill. marcipános-mákos bejgli ill.sós sütinek juhtúrós "ropi" szokott lenni.Aztán ha lesz még időm,valami sütit még csinálok.
2020. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem sokmindent, mert csóróság van, és lont a karacsonyi menün sok pénzt lehet fogni. Ugyhogy valószínűleg a nagy leveses fazékban csinálok egy chilisbabit és majd szt esszük 3-4 napig. A másik opció a tejfölös spagetti.

Úgyis utálok mosogatni :D

2020. dec. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%
Borleves, gyömbéres-répás leves, céklakrémleves, holland mustárleves, hagymás galette, sajtos-tejfölös csirkemell őzgerinc formában, szójás-mázas kacsamell csíkok pirított tésztával. Édességnek a beglin kívül trüffel golyó, panna cotta, püspökkenyér, mézeskalácsos biscotti.
2020. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!