Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nálato'k mi lesz a karácsonyi...

Nálato'k mi lesz a karácsonyi menü?

Figyelt kérdés

2020. dec. 9. 00:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
nem lesz
2020. dec. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom, másnál?:)
2020. dec. 9. 00:43
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Töltött káposzta tuti hogy lesz. A többiről fogalmam sincs mert lesz egy vega a csapatban, így nem tudom hogy vega karácsonyunk lesz nekünk többieknek is a töltött káposztán kívül, vagy kétfelé főzünk.

Az biztos hogy én csinálok neki egy kínai pirított tésztát amiben semmi karácsonyos nincs 😄 de már megígértem neki.

Én vagyok a sütifelelős amúgy, de még ez sem tiszta hogy mit is akarok csinálni. Csokitortát biztos, meg banánkenyeret. Gondolkodom a linzeren és a hókiflin is, meg a raffaello-n, és valamiért idén bekattant hogy ki akarom próbálni a kókuszos bejglit.

Nálatok mi lesz?

2020. dec. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Woow kókuszos bejgli sose hallottam 😲

Nálunk töltött káposzta lesz füstölt hússal jól megpakolva, aszalt szilvás rántott karaj, cordon bleu hagymásan, baconbe tekert csirke máj, lilahagymás almás kukorica saláta, Francia saláta, hagymás csirke mell torta, halászlé, rántott hal piros paprikás lisztes panirban, pulyka comb párolt lila káposztával, lesz sajtos krumpli püre, rizibizi, bulgur is fog készülni, meg még valamilyen sült hús szerintem tarja lesz, ja meg fasírt, lesz sima fasírt és svéd is amiben főtt tojás van:) sütinek lesz tejszín kocka és bejgli, sajtos roló is lesz. 17 embert fogok megvendégelni nagy a család :D. Sütit mindenki hozz egy valamilyet legalábbis a nagyik 100% hogy minimum 2 felét és pogácsát hoznak :)

2020. dec. 9. 01:17
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat 10 ember lesz a vendég sereg..🤫
2020. dec. 9. 01:19
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Idén sajnos nem látogatom meg a szüleimet, egészségügyi okokból most nem lehet, úgyhogy kemény egy személyre kell karácsonyi menüt produkálnom. Azért amennyire lehet igyekszem megadni majd a módját, a szokásos karácsonyi ételeket megpróbálom átértelmezni egy stúdiólakás minikonyhájára. Ami biztos hogy kimarad idén az a halászlé mert ahol élek nem jellemző az édesvízi hal és egyébként se éri meg egy adagot főzni belőle, a töltött káposzta mert szintén nem egy adagos étel és még macerás is, a rántott hús mert nem szeretek húst rántani és a zserbó mert reálisan látom a sütési képességeimet.


Az biztos hogy lesz lazac, lesz kacsa vagy libacomb, valami levelestésztás sós lepényszerűség, és lehet hogy megpróbálkozom egy székelykáposztával is. Természetesen nem egy napra, ez kb a december 24-28 közti időszakra szétnyújtva készül. Süteménynek csinálok mézeskalácsot, kapok bejglit (azt én nem tudom megoldani) és szerintem ősszedobok még valami egyszerűbb sütit, sajttortát, almáspitét vagy valami hasonlót.

2020. dec. 9. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Ugyan az, mint ami szokott lenni máskor év közben. Amit megkívánunk. Semmi értelme az ünnepi kajáknak. Amíg a szüleimmel éltem 20 éven keresztül azon vakartam a fejem, hogy vajon miért van mindig kacsa és halászlé karácsonykor, miközben senki sem szeretni, senki sem várta az étkezéseket. Akkor az volt a válasz "hogy ez a szokás". Amióta elköltöztem kigyomláltam az életemből az összes idióta szokást, többek között az ünnepi ételeket is.
2020. dec. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
7-es, ezt lehetne úgy módosítani, hogy olyat eszel, amit szeretsz is, de nem eszel gyakran, ettől különleges :) Nálunk dán csirke szokott lenni, anyukám meg rozmaringos-almás pulykát csinál, imádjuk, és máskor sosincs. Most én lehet, hogy a dán csirkét lecserélem, a Street Kitchenen tök jó receptek vannak. Én most ,,diétán" vagyok és nem eszek édességet, de egy cukor nélküli mandulás-datolyás golyót kinéztem az Aldis újságból, ezt szerintem elkészítem magamnak, a férjemet meg még megkérdezem, mit süssek neki (bejgli vagy valami csokis finomság).
2020. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Szenteste sütőben sült lazac lesz, majonézes burgonyasalátával.

Karácsony első napján bélszín lesz, gombamártással, talán héjában sült krumplival vagy steakburgonya. A leves csirkeaprólék leves (zúza, szíve, mája), ezt nagyon szeretjük. Az édesség flódni lesz idén. A megelőző hétvégén szoktam aprósüteményt sütni és eltenni dobozokban. Általában mézeskalács vagy mézespuszedli vagy linzer.

2020. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Éhes lettem ahogy olvasgattam a válaszaitokat 😄

Eddig én sem hallottam kókuszos bejgliről, csak nemrég kókuszos recepteket kerestem, és megtaláltam ezt, mindenképp ki akarom próbálni:

[link]

Hármas voltam

2020. dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!