Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lecsót hogyan kell eltenni...

Lecsót hogyan kell eltenni télire? Ki hogyan szokta?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy készitek lecsót, mint szoktam, és forrón üvegekben töltöm, csavaros fedövel lezárom.

A lecsóhoz vöröshagymát meg paprikát felszeletelve, sózva kevés olajon megsütöm, hozzáadom a lehámozott és feldarabolt paradicsomot, kicsit összepárolom. A lecsóhoz nem teszeok soha vizet, mert akkor már nem olyan finom, a zöldségek engednek annyi levet, hogy ne legyen száraz.

2010. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én pont ma raktam. Úgy mint az első, csak én a tetejére rakok egy kanál zsírt. Ha kíhűl a zsír feljön a tetejére, megszilárdul, és légmentesen lezárja. Én száraz dunsztba rakom.
2010. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a száraz dunszt hogy amikor főzöd a lecsót tepsibe vízet teszel megmelegíted hogy az üvegek melegek legyenek, és a forró lecsót a forró üvegekbe töltöd, lezárod majd dunna közé teszed két napra.
2010. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
üvegben, vagy fagyasztva.
2010. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

régen tettem el úgy hogy: üvegekbe karikáztam a paprikát-paradicsomot felváltva rétegeztem, majd lábasba tettem és dunsztoltam, így feltudtam pl pörköltöknél is használni, de idén változtatok rajta, csak még nem tudom hogyan.


egyébkén érdemes már most eltenni a lecsót vagy lesz még olcsóbb a pari és paprika?

2010. aug. 11. 21:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még ráérsz. A paprika is drága, a hagymáról, és a paradicsomról nem is beszélve. Én különben nem merem tartósitó szer/nátrium-benzonát/ nélkül eltenni, jobb a békesség, plusz a tetejére valóban egy réteg zsir.Piros paprika kevés, mert megkeseredik.Mikor felhasználom, úgyis alápiritok hagymát, és úgy melegitem át.
2010. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én tavaly lefagasztottam, ha lecsót ettünk előtte egy nappal előkaptam a mélyhűtőből, tökéletes volt. De csak azért, mert a befőttesüveg nálunk nem férne sehova.
2010. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kb akkor mikor jo ezt csinálni? arra gondolok,hogy mikor nem lesz minden hozzávalo drága?
2010. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ősz elején már olcsók ezek a zöldségek.
2010. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ok ,köszi:)
2010. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!