Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet palacsintát készíteni...

Lehet palacsintát készíteni ásványvíz vagy szódda nélkül? Kellene egy jó recept.

Figyelt kérdés
2020. nov. 30. 12:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10!


Nem.

2020. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig csapvízzel csinálom.
2020. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kéznél buborékos víz,sem tej, a sima csapvíz is megfelel.
2020. nov. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Abszut nem úgy készítjük a palacsintát mint minden háztartás! Anyukám saját receptje és én is csak így készítem!


30-40dkg liszt

1cs sütőpor

1kanal cukor

1cs vanília cukor

1dl olaj

Egy csipet só

2tojás (én készítettem már a nélkül is, teljesen jó volt.)

És sima csap víz addig öntöm bele a vizet amig nem lesz olyan jó folyós palacsinta tészta állaga! Mi vékony palacsintát szoktunk készíteni.

A töltelék szintén anyu receptje:

Kakaó por én ezt szemre szoktam... Kb 4 evőkanál csak is a holland kakaóporral működik jól.

4evokanal cukor

Kevés víz és fel a gázra és össze keverni folyamatosan sűrű de picit folyós cucc lesz.

Na ezt meg bele kenjük a palacsintátába nekem ez a hagyományos kakaós palacsinta. Amikor először ettem máshol kakaós palacsintát 13 évesen full ki voltam akadva hogy miért szórtak bele kakaó port 🤣🤦 nem értettem... Sose ettem így.



Anyósom infarktust akart kapni amikor meg látta hogy készítem a palacsintát én meg attól ahogy ő készíti 😂 később jöttem rá hogy ahány ház annyi szokás. Remélem senki nem járt úgy mint az anyósom.

UI: azóta anyósom is csak így készíti a palacsintát + az ő 8p éves anyukája is :D

2020. dec. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80 éves * utolsó vagyok elírtam :)
2020. dec. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!