Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell piskótatekercset...

Hogyan kell piskótatekercset csinálni?

Figyelt kérdés
Mama sokszor elmondta, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy az a tészta ne törjön el, amikor feltekerem... Meg hogy kerül bele a tölteték? Mama mindig azt mondta, hogy nedves konyharuhába csavarjam fel... a konyharuha nem töltelék :D
2010. aug. 10. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha piskótatekercset sütök, a sütőpapírral letakart sütőlemezre simítom a tésztát és a szokott hőfokon, de sokkal rövidebb ideig sütöm (vigyázz, vékony a tészta, néhány perc alatt megsül). Amikor kész, gyorsan kell dolgozni vele: a sütőlemezről nedves konyharuhára borítom, még melegen lehúzom róla a sütőpapírt és már fel is tekerem, így hagyom kihűlni. Amíg hűl, el lehet készíteni a krémtölteléket vagy elővenni a fincsi házilekvárt :=). A kihűlt piskótatekercset óvatosan kitekered, leveszed a konyharuhát, megkened a piskótát és visszatekered. Ha akarod, a krémtöltelékkel körbekenheted kívülről is, ha nem, akkor csak megszórod porcukorral vagy csurgatsz rá egy kis csokimázat.


Néha nekem is megreped egy kicsit, főleg belül, ahol szűkebb ívben kell hajlítani, de hidd el, ez senkit sem zavar a végén :=)

2010. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi... és amikor kitekerem, akkor nem törik össze?
2010. aug. 10. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
nem törik, ne félj. amúgy, ha lekvárral csinálod, akkor nem kell a konyharuhás rész, egyszerűen lehúzod róla a sütőpapírt és már kened és tekered is! csak krémes tölteléknél szoktunk a konyharuhásat alkalmazni (mi legalábbis)
2010. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha vaníliapudinggal csinálom, akkor is kell a konyharuha?
2010. aug. 10. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
nem fogja az nagyon eláztatni? de amúgy mivel az krémes, ezért kell :)
2010. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

első vagyok, csak eddig nem voltam gépközelben.

A konyharuhás feltekerés azért kell, hogy feltekerve tudjon kihűlni ("beáll" a formája), ellenben a nedves konyharuhától nem tud kiszáradni.

Ahogy a 2+3. válaszoló is írta, a lekváros tölteléknél tényleg nem feltétlenül kell kihűteni a piskótát, akár forrón is rákenheted és máris göngyölheted. Bár ehhez hozzá kell tenni, hogy ha a lekvárt nem hagyományos módon, gyümölcs+cukorral, hanem zselésítő befőző adalékkal készítetted, akkor érdemesebb a kihűlt piskótára kenni, mert a lekvár a hőtől újra elfolyósodhat.


A krémeknél pedig egyértelmű, hogy mivel az állaga hő hatására megváltozik, csak a hideg sütire kenhető.

2010. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!