Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A nudli tesztajat lelehet...

A nudli tesztajat lelehet fagyasztani? Hutobe meddig allhat?

Figyelt kérdés

2020. jún. 29. 12:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nyersem
2020. jún. 29. 12:24
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel boltban is lehet kapni fagyasztott nudlit és gombócot, igen, le lehet fagyasztani. Készítsd el a nudlikat, tálcán fagyaszd le es fagyottan tedd zacskóba! Így nem ragad össze. Elkészítéskor fagyottan kezdd el főzni!

Én gombócot szoktam fagyasztani, barackosat és szilvásat, amikor van gyümölcs. Ott is az a lényeg, hogy ne fagyjanak össze. Fél évig biztosan jó, tovább nem próbáltuk, mert elfogyott.

2020. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem igy ertem, hanem dagasztas utan beletennem zacskoba es ugy
2020. jún. 29. 12:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A nudli tésztáját nem kell dagasztani, mert nem kelt tészta, csak összegyúrni!


Elvileg le lehet így is fagyasztani, csak ha kolvad, akkor sokkal vizesebb állagú lesz, nem tudod formálni, ha meg még teszel hozzá liszet, akkor meg az íze/állaga megy el.

Ezért jobb eleve elkészíteni a nudlikat, úgy fagyasztani és fagyosan tenni a forró vízbe, mert így nem vizesedik el.

2020. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy értetted, hogy frigóban szeretnéd tárolni, akkor szerintem másnapig nem lesz semmi baja, de jól záródó zacskóba tedd, hogy nehogy kiszáradjon! Másnap, vagy amikor időd van és nem akarod felhasználni másra, készítsd el a nudlikat és nyersen fagyaszd le!
2020. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Es ugy hogy kiszaggatom nudlinak lisztesen es elzacskozom lefagyasztom es mikor eloveszem akkor fozom ki?
2020. jún. 29. 13:32
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Összeragad egy gombócba! Ha elkeszíted nudlinak, azért rakd tálcára/tepsibe/akárhová és úgy be a fagyasztóba, hogy úgy fagyjon meg, hogy nem érnek össze a nudlik, így nem fagy össze. 1-2 óra múlva megnézed, ha megfagyott, rakhatod zacskóba, akkor már nem fog összeragadni!
2020. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Halas koszonet ❤️
2020. jún. 29. 14:01
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiszaggattad núdlinak, először tálcára sorakoztatva dugd be a fagyóba, hogy ne érjenek egymáshoz, úgy fagyjanak meg. Ha ez megvan, utána mehetnek zacsiba, nem fognak összefagyni egy tömegbe. Könnyebb lesz kifőzni.
2020. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Igyekezz vele, mert azt csak öreg krumpliból tudsz gyúrni, az újkrumpli núdli készítésre nem jó!
2020. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!