Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mángoldot szoktatok készíteni?...

Batta80 kérdése:

Mángoldot szoktatok készíteni? Vajon a töltött káposzta elkészíthető mángoldba töltve?

Figyelt kérdés

A piacon sokkot kaptam a káposzta árán. A kert viszont tele van mángolddal, idén először ültettem. Felötlött bennem, hogy vajon helyettesíthető vele? Egyelőre vegán kajákat találtam a magyar oldalakon, a pinterest viszont tele van, de ott is inkább az ázsiai vonal.

Hátha valaki kipróbálta már, igazából csak attól tartok, hogy szétfő...


2020. jún. 23. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még sohasem csináltam. De utána néztem itt a net-en. Ha a szőlő levélben készítenek töltött káposztát, márpedig Erdélyben abból szokás, ezt is megpróbálhatod, max. a közepén azt a vastag eret vágd vékonyabbra, hogy egyszerre főjjön meg.
2020. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mángold inkább a spenótra hasonlít, ízre is és megjelenésre is. Nem a legideálisabb töltött káposztához.
2020. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen szét fog főni cafatokra. Ízre, állagra kb. ugyanaz, mint a spenót. Mi főzeléket szoktunk belőle készíteni, vagy tésztához szószt.
2020. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, hogy szétfő. Akkor maradjon a szőlőlevél? :)

Milyen íze lehet?

2020. jún. 23. 14:36
 5/7 anonim ***** válasza:
A szőlőlevél az jó, mi fűszeres rizst szoktunk bele tölteni és utána még főzzük egy kicsit. Egyben marad. Nincs semmi karakteres íze, csak ilyen zöld íze van, mint a fejessalátának.
2020. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tormalevélbe is töltheted, ha van a kertedben vagy találsz valahol.

A szabolcsi férjem kérte egyszer így, azóta már többször csináltam és finom!

2020. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szoktam tölteni mángoldot, de való igaz, hogy szétfő. Az új ötletem, hogy tojáslevesbe főztem a múltkor, nagyon feldobta. Rizsköretben is finom, tejszínes szószos tésztán is üdítő ízű.
2020. jún. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!