Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akkor most mi is kell bele?

Akkor most mi is kell bele?

Figyelt kérdés

Kérlek ne küldjetek a Gogle-hoz, mert onnan jövök és minden variációra találtam receptet.

Szóval az érdekelne, hogy a töltött káposzta töltelékébe és a fasírtba, ki és mit tesz, hogy igazán finom legyen?

- vöröshagymát?

- fokhagymát?

- mindkettőt?

- egyiket sem?



2020. máj. 18. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A töltött káposztába kolbásztölteléket szokás tenni eredetileg, abban fokhagyma van, vöröshagyma nincs.

A fasirt vidékenként változó, felénk fokhagymát tesznek (pirospaprikát nem), anyósoméknál fokhagyma, vöröshagyma és paprika is kerül bele.

2020. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fasírtba én mindkettőt, a hagymát zsíron megdinsztelem és úgy teszem bele, a fokhagymát pedig a hússal együtt ledarálom. Szerintem töltött káposzta is finomabb ha mindkettő van benne.
2020. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A töltött káposzta tájegységenként eltérő.

Én a szabolcsit ismerem, amibe kell vöröshagyma és fokhagyma is. Még ez is variálódik tovább, vannak házak, ahol megdinsztelik, mielőtt a töltelékbe gyúrják. Én nyersen rakom össze a tölteléket.


A fasírt dettó. Én rakok bele mindkét hagymából.


Gondolom, most kisegítettelek :D :D


Egyébként csinálj minden variációt, és amelyik neked a legjobban ízlik, azt főzd a továbbiakban.

2020. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Töltött káposzta gombócába nem teszek hagymát, a fasírtba fokhagymát.

Mi így szeretjük. :)

2020. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm!

Bevallom, én mindkettőből szoktam beletenni (mindkettőbe). Csakhogy a múltkor amikor valaki látta, hogy hogyan csinálom, halál megdöbbenten kérdezte, hogy honnan veszem, hogy a töltött káposztába kell hagyma?

Majd kitértünk a fasírtra, mire abban is lecikizte a hagymámat.

Megkérdeztem a szomszédasszonyomat, erre kiderült, hogy ő meg fokhagymát nem tesz egyikbe sem, csak hagymát.

Elmentem a YouTube-ra, ott is nyolcféleképpen látom, de a slusszpoén egy néni volt, aki egyiket sem teszi a töltelékbe és a hozzászólók ajnározták.

Így aztán jöttem ide kérdezni, de őszintén örülök, hogy nem vagyok csodabogár. (Viszont az 1-nek is igaza van a kolbásztöltelékkel...)

2020. máj. 18. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Töltött káposztát nem szoktam csinálni. Fasírtba vöröshagyma és fokhagyma is kerül.
2020. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ahany haz, annyi szokas (meg hazon belul is) ... gondolom valojaban izles kerdese. Aki szeret jo hagymas-fasirtosat boffogni az jol megrakja, akinek eg a gyomra a hagymatol az probalja kihagyni.
2020. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Aki szeret jo hagymas-fasirtosat boffogni az jol megrakja,..."


Kedves 7-es!

Nem vagyunk böfögősek, nálunk mindenkinek rendben az emésztése.

2020. máj. 18. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!