Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A felvert tejszínhab meddig...

A felvert tejszínhab meddig marad szép a tortán?

Figyelt kérdés
2020. jún. 15. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Rövid ideig
2020. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Habfixálóval, vagy anélkül?
2020. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mennyi habfixálóval és mennyi anélkül?
2020. jún. 16. 09:30
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Inkább azt írd meg, hogy milyen tortára, és mennyi időre lenne szükséged!


Sima habtejszínt gyakorlatilag a tálalás előtt max. fél órával tennék a tortára, de leginkább közvetlenül előtte.

A fixálóval nincs túl sok tapasztalatom, de jelentősen nem hosszabbítja meg, kicsit keményebb lesz tőle a hab.


Amit a cukrászdák jelentős része csinál, hogy tejszínhab helyett Hulala-t, vagy más növényi műhabot tesznek dekorációs célból a torta tetejére. Na az még órákkal később is atomként áll rajta. :-DDD


(Jószívvel persze nem ajánlom, mert irtózom ezektől a műizéktől, de ha a látvány fontos neked, akkor meggondolhatod...)

2020. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pár napig, ha keményre van verve, vagy van benne habfixalo.


A cukrászda nem használ hulalat, bizony valódi habtejszint hasznalnak csupán habgep "veri fel" ami nagyon stabil habot ad.

2020. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Előző este csinálnám meg és másnap délután vinném el a szülinapra. Sima csokikrémes torta lenne, amire díszítésnek tennék tejszínhabot.

Igazából nem vagyok gyakorlott a sütésben. Egyszer már csináltam, akkor Hulalával, az tényleg töléletes volt. De úgy tudom, hogy a szülinapos azt nem szereti. Ajándék helyett kérte, hogy vigyem én a tortát. De lehet hogy inkább rendelek egyet cukrászdából, csak borzalmas árak vannak.

2020. jún. 16. 12:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Csináld meg a tortát és díszítés nélkül vidd el a szülinaposhoz. A tejszínhabot külön habzásaiba teszed és ott rányomod. A k3menyre vert hab napokig megáll, itt inkább az a kérdés, hogy a csokikremrol lecsúszik e szállítás kozben
2020. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csináld fele hulala fele rendes tejszín.Észre se lehet venni hogy a mű tejszín ízet.

Egyébbként sok bolti tejszínt fel se lehet verni,egyszerűen csak vaj lesz belőle.(nem,nem verem túl egyszerűen meg se keményedik)

2020. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!