Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik, hogy a leveskocka...

Létezik, hogy a leveskocka minden más ízt elnyom, vagy csak ez a fajta ilyen?

Figyelt kérdés
Lidl-es zöldségleves kockát használok a krémlevesekbe. Csináltam hqgymakrémlevest, spárgakrémlevest, répakrémlevest és mindegyiknek ugyanaz az íze. Finomak, de tökéletesen ugyanaz az íz. Mert így mondjuk fölösleges megvenni az 1600 Ft-os spárgát, ha ugyanazt az ízt kapom a 300 Ft-os répával.
2020. jún. 2. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Leeveskockát (meg ételízesítöket) használni teljesen értelmetlen dolog, mert tele vannak izfokozókkal meg mesterséges aromákkal és ezért lesz töle minden ételnek ugyanaz az íze, amellett, hogy még egészségtelen is.

Ha normál füszereket (nem füszerkeverékeket - mert azok ugyanez a kategória - használsz, akkor sokkal jobb és egyedibb íze lesz az ételeknek.

2020. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a spárgakrémlevest pontosan úgy csináltam ahogy több recept is írta és olyan semmilyen íze volt. Kb a tejszínt lehetett érezni.
2020. jún. 2. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Igen egységíz, egészségtelen ízfokozóval. Inkább készíts zöldség, vagy húsleves alaplevet, kis adagokban lefagyasztod és azzal tudod ízesíteni a zöldség krémleveseket, és érdemes igazi vajon megdinsztelni a zöldséget, sokkal finomabb lesz. Tejszín helyett mehet bele tejföl is és persze só, frissen őrölt bors és jó sok zöldpetrezselyem amikor már kész az étel. Burgonyát, amit sok recept ír, én nem szoktam a krémlevesekbe tenni, akkor jobban érződik a zöldség íze.
2020. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

A spárgának amúgy sincs erősen karakteres íze, mint pl. egy karalábénak, főzve meg különösen nem.

Ezért is szokták főleg csak párolni és köretként tálalni.

A leveskocka viszont pont arra van kitalálva, hogy "ízt adjon" tehát egyértelmű, hogy az fog érvényesülni.

2020. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
en lidl leveskockat nem hasznalnek, csakis knorrt. erezheto a kulonbseg. es igen, a sparganak nincs valami karakteres ize
2020. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Totál fölösleges ilyen mesterséges ízfokozókkal telenyomott kockákat használni!

Nem érzed az étel VALÓDI ízét.

2020. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Hát pedig a spárgának elég jellegzetes íze van!

Lehet, hogy nem tettél bele eleget, és túl sok tejszínt adtál hozzá?


Én pl. a spárga fás részét (ahol magától eltörik ha hajlítod) külön megfőzöm alaplének, és azt is hozzáteszem a leveshez. NAgyon is erős íze lesz!

2020. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!