Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az leveskockát mivel tudom...

Az leveskockát mivel tudom helyettesíteni? (borsófőzelék)

Figyelt kérdés

Borsófőzeléket készítenék, találtam is egy jó receptet, de nincs itthon leveskocka. Valamint a habaráshoz nincs elég tej, 300 ml kéne, csak kb 150 van, helyettesíthetem vízzel?

Köszönöm a segítséget!



2015. aug. 25. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Az vizzel helyettesitsd! Föleg az munkás napokon elmégyen.
2015. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Még sose láttam olyat, hogy borsófőzelékbe leveskocka kéne. Ha mégis akarsz bele tenni valamit, akkor vegetát, de szerintem tök felesleges. Tejet vízzel nem, de tejföllel, tejszínnel helyettesítheted. (mondjuk olyat se hallottam, hogy tejjel habarnak, de mindegy)
2015. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Hát én fele víz, fele tejjel főzöm a borsó főzeléket, 2, és nem habarom, hanem rántás teszek rá. Fuszernek só és cukor - enjyi
2015. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat!!:)

ez volna a recept: [link]

2015. aug. 25. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
A leveskockát nem köll helyettesíteni, a leveskocka eleve nem illik az ételbe. 800 évig főztek levest kocka nélkül.
2015. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Leveskocka helyett használj sót, borsot, füszereket! A tej helyett pedig használjlisztes habarást. Allergiás vagyok a tejre, így én mindig azzal habarok. Egy púúpos evőkanál liszthez keversz vizet, annyit, hogy tejszerű állaga legyen és azt öntöd a főzelékhez.
2015. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi a gond ? A recept 120 ml tejet ír (remélem jól láttam ) neked pedig 150 ml van.

Tökéletes lisztes-tejes habarást készíthetsz. A habverőt érdemes komolyan venni, hogy sima, csomómentes legyen.

2015. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja , és leveskocka tényleg nem kell bele. Só, cukor, kis bors, vágott petrezselyem.
2015. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!