Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet rosszul sütni?

Hogyan lehet rosszul sütni?

Figyelt kérdés

Vannak emberek, akik azt mondják, hogy nem tudnak jól sütni. És nem értem, hogy ez hogy lehet. A főzést még megértem, mert ott nincs benne a receptben, hogy pontosan hány percig kell valamit főzni, vagy hogy mennyi fűszert kell belerakni.

De egy süteménynél pontosan meg van adva általában minden, az is hogy hány fokon, hány percig kell sütni.

Ezen mit lehet elrontani?

Nekem szokták mondani, hogy jól sütök, ami jólesik, de nem értem, hogy miért mondják, mert én csak követem a receptet, és szerintem bárki meg tudná csinálni.


2020. máj. 13. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert lehet az ő sütője más és nem tudja eltalálni a hőfokot. Az enyémen pl nincs szám tehát saccra szoktam belőni. És nyilván tudom, mikor jó így nem időre veszem ki, hanem ha úgy latomt, még sütöm. Meg aztán sok recept (főleg neten) nem is a legjobb arányokkal dolgozik. Hányszor futottam már olyanba, hogy másodjára csomót változtattam.
2020. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A sütéshez is kell tapasztalat. Nem elég a recept követése. Pl. nem mindig ugyanolyan az alapanyag. Még két tojás se ugyanakkora grammra. Van, aki nem tud rendesen dagasztani. Összekeverni az alapanyagokat valóban nem nagy mutatvány. De a sütéssel mindent el lehet rontani. Nekem is van olyan receptem, ami előmelegített sütőt ír. De nem szabad előmelegítettbe tenni, mert cukor van a tésztában és összeesik, ha túl meleg. Ezeket ki kell tapasztalni.

Meg nagyon sok recept nem pontos. Nincs leírva az alapanyagok pontos összeállítása, annak sorrendje. Nem mindegy, hogy egyben kell felverni a tojást, vagy külön a sárgáját, és külön a fehérjét. És van még ezer ilyen dolog. De az is lehet, hogy a sütő nem éppen ugyanolyan erővel süt, mint szokott és túlsül vagy kívül megég, de belül nyers.

2020. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Azért sok múlik azon is, kinek milyen a sütője. Az enyémen például nincs pontos hőfok jelzés, csak ikonok. Nem tudom, hogy ha egy recept 200 fokot ír, akkor az most az én sütőmön mennyi, sose tudom, hány fok van a sütőmben, mert sehol nincs kijelezve. Az sem mindegy, hogy mondjuk elektromos tűzhely vagy gáztűzhely, légkeveréses vagy nem... stb.

De vannak, akik nem tudnak tartósan odafigyelni valamire, velük előfordulhat, hogy valami odaég, ha nincs szerencséjük, akkor a tűzoltók oltják el.

2020. máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Én meg azt nem értem veled ellentétben, hogy egy ételt, amit menet közben kóstolgathat valaki, hogy lehet elrontani.

A sütemény az teljesen más, azt összekészíted és csak a végén derül ki, hogy jó vagy nem jó, menet közben nem tudsz belenyúlni és ha jól is raktad össze, lehet, hogy kiszárad, vagy a közepe nyers marad.

Én mások által is elismerten jól főzök, sütni is szoktam, kevesebb sikerrel. Pedig követem a receptet. Még 2x egymás után ugyanazt a receptet nem tudtam ugyanúgy elkészíteni, mert ahogy előttem leírták, függ az alapanyagoktól, a sütőtől, de a legfontosabb a rutin. Mivel nem sütök mindennap, hanem kb. évente 2-3x, így hiányzik a rutin.

Voltak már isteni sütijeim, de jellemzően nagyon rondák, vagy úgy kellett a pitét kanállal kienni a tepsiből.

És akkor mi van?

2020. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Akik járatosak a főzésben, azok szokták ezt mondani. Egyszerűan azért, mert akkor is "főzni" akarnak. Tehát találomra, fejből, rutinból csinálni. Receptek betartására nem figyelnek. Nincsenek ahhoz szokva.

Én mindig megpróbálok olyan receptet keresni, ahol van sok jó visszajelzés és tipp a többi felhasználótól. Ezzel általában kitudom küszöbölni, ha rossz a recept.

Sütőt meg pár alkalom után kitapasztalja az ember. Nekem is régi gázos sütőm van, vettem bele hőmérőt.

Főzni ellenben nem tudok mert anyám nem tanított meg alap dolgokra sem. Sokkal körülményesebb mindent lelesni a netről, ráadásul a receptek többsége izlés szerint írja a fűszerezést. Hát kösz. Hiába kóstolgatom, melegen sokkal fűszeresebb minden, aztán rendszeresen sótlanul főzök...

2020. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát én mindent recepttel sütök, grammról grammra, de nekem minden olyan csúnya lesz, hogy inkább veszek cukiban sütit, ha vendég jön.
2020. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem egyszer csalodtam mar hazi sutiben, amitol a keszitoje el van ajulva es komolyan is veszi, ha az ember udvariassagbol bokkal kedveskedik.
2020. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem sutok sutemenyt pedig ugyes vagyok, de nem kenyszeritem magam arra, hogy megegyek egy tepsi sutit csak azert mert van, amikor csak egy szeletet kivanok ... erre talaltak ki a cukraszdat.
2020. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Eleve két különböző szakma, szakács és cukrász, nem is hasonlít a kettő. Max annyiban, hogy az eszközeik hasonlók. :)

Nem minden mesterszakács tud például sütni, nézd meg csak akármelyik sztárséfet. Vagy szakács, vagy cukrász.


A másik meg az, hogy millió féle sütemény létezik. Kérdés, te melyikben vagy jó ;) Az igazi cukrászat, aki tényleg TUD SÜTNI, az nem bögrés, ilyen-olyan kevert sütiket, tejpitéket, muffinokat, halál egyszerű sütiket csinál.

Nálam ott kezdődik a jó sütiket sütő, hogy megsüt egy tisztességes piskótát, vagy Rákóczi túróst, lekváros buktát, fonott kalácsot, igazi linzerkarikát, tudja a rendes pitekészítés, sajttortakészítés alapszabályait.

2020. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!