Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi most ez a kenyérsütési mánia?

Mi most ez a kenyérsütési mánia?

Figyelt kérdés
A legtöbb ismerősöm posztolja, hogy éppen milyen kenyeret sütött. A facebook csoportokban is állandó téma. De még a Pinterest is halomra dobálja fel a receptek között, pedig nem nézegetem őket és korábban nem volt jellemző.
2020. ápr. 29. 17:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Mert mindenki bepánikolt, hogy olyan lesz a karantén, mint az apokaliptikus filmekben és felvásároltak egy halom lisztet, most meg rájöttek, hogy boltba mégis lehet menni, a sok liszt meg megpudvásodik egy idő után és el kell használni.
2020. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Régebben is sütöttek sokan, csak esetleg nem posztolták...

A koronavírus elején sokan beijedtek, hogy majd nem lesz a boltban kenyér, és nekiláttak sütni - aztán rájöttek, hogy mennyivel finomabb (és olcsóbb), mint a bolti...

Szerintem. :)

2020. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem azért vásároltak az emberek lisztet, mert féltek, hogy nem lesz, ez butaság.


Én is vettem bizony, bár előtte is sütöttem, de én azért, hogy ne kelljen boltba menni egyáltalán.


A kenyérsütés ugyanez, így friss pékáruért sem kell elmenni a boltba, és megkockáztatni, hogy hazahozom egy krónikus betegnek ezt a vackot.

2020. ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Mert a sok hülye felvásárolta a sok lisztet élesztőt és rájöttek, hogy felesleges volt megőrülni.
2020. ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
nem volt felesleges, egy hónapja nem voltam boltban..
2020. ápr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
El sem tudnám képzelni, hogy egy hónapig ne menjek boltba. És nem a kenyér miatt, mert azt alig eszünk. De iszunk tejet, eszünk húst, zöldséget stb. És ezekből nem tudnék egy havi adagot tárolni úgy, hogy tényleg semmiért ne kelljen a boltba mennünk.
2020. ápr. 29. 18:18
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy írták: a korábbi liszt felvásárlása miatt.
2020. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Én előtte is csak 2-3 hetente vásároltam, most csak kiterjesztettem.. 400 literes fagyasztó kapóra jön :) rengeteg hús és zöldség van eltéve, meg rengeteg házi finomság.
2020. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1 kg lisztet vettem meg 1,5 hónapja két 75 dkg os szeletelt kenyeret és mégis túléltem -eddig se ettem nagyon és a lisztből is pogácsa lett, mert megkívántam. Franc se érti, miért gondolják az emberek, hogy létszükséglet a kenyér


Amúgy az én ismerőseim unalmukban sütnek pl motorozás meg könyvtár helyett

2020. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert most kiiktattuk a pár naponkénti vásárlásokat, nem kell dolgozni minden nap, csak egy kenyérért nem megyek a városba (15 km)
2020. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!