Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol lehet megtanulni sütni főzni?

Hol lehet megtanulni sütni főzni?

Figyelt kérdés
Ilyen alap ételekre gondoltam.
2020. ápr. 28. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl.az interneten minden recept fent van, némelyik elég szájbarágósan elmagyarázva.. én onnan tanultam...
2020. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét. Abból az alapoktól kezdve mindent megtanulhatsz. Jobb, mint a net. Bármikor előveheted, és nem ír ostobaságokat, mint néhány netes recept.
2020. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Youtuben ajánlom pl. Szoky konyháját, vannak fent alapreceptek, technikák is és érthetően magyaráz.
2020. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a konyhában. Nem szemétkedésből írom, a főzés alapja a gyakorlat. Persze amiket írtak, főleg a Horváth Ilona jó források, de de attól nem fogsz tudni főzni hogy elolvasol három szakácskönyvet és bármikor fel tudod mondani a rántás és a habarás közti különbséget meg a töltöttkáposzta hozzávalóit.

Neki kell kezdeni valahol, válassz ki egy ételt ami viszonylag egyszerű és szereted. Valamit, aminek kb tudod milyen íze, állaga, színe kéne hogy legyen, valamit amit mindig rendelsz étteremben vagy amit a szüleid készítettek gyakran. Keress egy jó receptet hozzá, ha találsz akkor akár videót, vagy kérdezd meg a szüleidtől hogy csinálták ha tudod, és ess neki. Ha sikerül elsőre, akkor egy ételt már tudsz is főzni, jöhet a következő, ezt pedig bármikor újra elkészítheted. Ha nem sikerül, akkor össze tudod hasonlítani az emlékeiddel, miben más? Sűrűbb, sótlanabb, rágósabb, szétfőtt, odaégett? Akkor írd oda a recepthez, nézz utána mivel lehetne ellensúlyozni, akár kérdezd meg itt, és legközelebb tegyél bele több vizet, több sót, főzd hosszabb vagy rövidebb ideig, alacsonyabb gázon vagy kevergetve. Előbb-utóbb sikerülni fog.

Minél több ételt tanulsz meg, annál könnyebb lesz elsajátítani újabb recepteket, mert gyakorlottabban mozogsz a konyhában, már ismerni fogod a technikákat. Elkezdhetsz próbálkozni bonyolultabb ételekkel vagy olyanokkal amiket még nem ettél, vagy akár saját receptekkel, variációkkal.


Én is így tanultam, egyszerű recepteket csinálgattam, javítgattam a hibákat, évekig minden este házi kosztot ettem, és mostanra úgy érzem, szinte bármilyen átlag házi körülményekre tervezett receptet el tudnék készíteni, leginkább a konyhám és a sütőm mérete szab korlátokat.

2020. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A konyhában. Csak gyakorolni kell. Én meglepően hamar ráéreztem.
2020. ápr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Horváth Ilona szakácskönyvére szavazok én is. A netes receptekben tényleg írnak időnként marhaságokat.
2020. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!