Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mihez használnátok fel a...

Mihez használnátok fel a vákuumcsomagolt Gnocchit?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy 500 grammosat. Anyu azt sem tudta, mi az. Mondom neki, olyan, mint a bucinudli. Kettőnknek fél kiló sok egy evésre. Kibontás után ha felét megcsinálja, akkor gondolom be lehet tenni fagyóba. De szerintem kár elpocsékolni simán pirított zsemlemorzsába forgatva megenni. Láttam üzletekben, hogy nem is olcsó. Mihez jó még? Sztrapacska-szerűt? Vett már valaki ilyet? Mire használta?

2020. jan. 3. 12:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
9.! Oké, így már más. Nyilván nem tudhattad, mi a jelenlegi helyzetünk. Anyum nem tudta, mi a gnocchi, de akkor sem vettem soha, amit negyedannyi pénzből secperc alatt meg lehet csinálni. Valaki úgy veszi fagyasztva a sima nokedlit is, mert nincs ideje. Nekem most van, de lesz ez még jobb is. Köszi neked is.
2020. jan. 3. 14:35
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Ma látod, pont ezért nem adok ilyen készételeket, mert fillérekből meg lehet csinálni és nem is táplálóak.


Általában 5000ért szoktam vásárolni nekik, ha van gyűjtés, amúgy meg pénzt adok, de én rizst, hüvelyeseket, gabonákat, zabpelyhet, adok és extrának valami nem agyoncukrozott lekvárt és reggelizőpelyhet, csokit, olcsóbb fűszereket...amiből 2-3 kg mirelit zöldség és 2 kg hús hozzáadásával 1 személy 2 heti kajáját ki lehet hozni. Ezzel szemben más meg vesz lisztet, tésztát, tejet, amik nélkül meg lehet lenni, nem mellesleg rohadt sok helyet foglalnak és tápértékük semennyi.

Amúgy is szoktam furcsállani, hogy ezek miért alapélelmiszetek, nálam pl se cukor, se liszt, se tej nincs, tészta is ritkán (krumpli, sőt olaj is ritkán) aztán mégis tudok főzni magamnak minden olyan nap, amikor itthon vagyok....

De engem itt már lehurrogtak párszor, amikor kijelentettem, hogy havi 20ezerből egy főnek lehet egészséges étrendet tartani, nem sok macerával, pedig még bevásárlólistát és menüt is mellékeltem, kcal adatokkal...


Mindenesetre sok sikert, remélem hamar rendbe jöttök anyagilag. De ettől független, a paradicsom és sajt teljesen jó választás a tésztádhioz ;)

2020. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%
köret
2020. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Én spenótos gnocchit szoktam készíteni, a múltkor pedig spenótos-csirkés volt. :)
2020. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
#12 tudnad linkelni a kerdest ahol ettemdet es listat is irtal? erdekelne, mert allando gondban vagyok hogy ujitsak... meg a takarekos, viszonylag egeszseges, de fogynak az itletek, jol jon az ihlet
2020. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!