Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mihez használnátok fel a...

Mihez használnátok fel a vákuumcsomagolt Gnocchit?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy 500 grammosat. Anyu azt sem tudta, mi az. Mondom neki, olyan, mint a bucinudli. Kettőnknek fél kiló sok egy evésre. Kibontás után ha felét megcsinálja, akkor gondolom be lehet tenni fagyóba. De szerintem kár elpocsékolni simán pirított zsemlemorzsába forgatva megenni. Láttam üzletekben, hogy nem is olcsó. Mihez jó még? Sztrapacska-szerűt? Vett már valaki ilyet? Mire használta?

2020. jan. 3. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Forráshoz közeli, sós vízben megfőzöd, mikor elkezdenek feljönni a víz tetejére, már jók is. Lehet ennyi szalonnával, hagymával, paradicsomszósszal, megcsinálható mint carbonara... Gyakorlatilag épp úgy használható, mint egy hagyományos száraztészta.
2020. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezen a módon fogod felhasználni, de elmondom, én miként szoktam :)

Kockázott bacont zsírjára sütöm, majd félúton hozzáadom a gnocchit. Ha mindkét komponens megpirult, akkor van kész.

De önmagában vajon megpirítva is finom.

2020. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanarra, mint a krumplinudlit, mert ez valójában az.

Apukám mákkal szerette, anyukám meg úgy mint a káposztás tésztát.

Én szoktam néha úgy megcsinálni mint a sztrapacskát, juhtúróval, pörccel, tejföllel, de prézlisen lekvárral, fahéjas cukorral is szeretem.

2020. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te milyen boltba jársz, de 300-400 forint a legtöbb helyen, és rá van írva, hogy 2 adag
2020. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
mi a mákos nudlit is ebből csinaljuk
2020. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. A mihez képest nem olcsó, így értettem, mert pucolok három krumplit, teszek hozzá lisztet, sót, kinyújtom, kész a bucinudli-tészta. Az nem kerül 400 forintba. Elhiszem, hogy macerásabb megcsinálni. Ezt meg sajnálom kibontani sima nudlinak. Elhiszem, hogy másnak ez nem gond. Élelmiszercsomagban kaptuk.
2020. jan. 3. 13:18
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Na, én ezért adok az Élelmiszerbanknak értelmes dolgokat, nem ilyen baromságokat, amivel nem tudnak mit kezdeni.


Egyétek meg sajttal és paradicsomszósszal, semmi extra nincs benne!

2020. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7.! Nem kell lenézni, nem hülye vagyok, csak jelenleg szegény. Anyu kisnyugdíjas, én meg tartósan beteg.

Nem esett jól, amit most írtál. Még akár te is kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy a helyi templomból beállít a lelkész egy szatyor tartós élelmiszerrel. Nem mi kértük.

2020. jan. 3. 13:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi lenézés nem volt benne, de érzékeny a lelked. Csak megjegyeztem, hogy fæszságok helyett értelmes dolgokat is lehet adományozni.


Egyébként, nem véletlen adakozok nagy rendszerességgel az Élelmiszerbanknak, tippelj miért!

2020. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
akár egy egyszerű paradicsom vagy gombás szósszal, vagy tejszínesen. akár tejfölösen (és sajtosan) ha nagyon nincs hozzá semmi. van olyan is ami sajttal van töltve. [link] nézegess ötleteket és hátha van valami amit össze tudtok mellé dobni
2020. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!