Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nálatok nem marad ki sok kaja...

Nálatok nem marad ki sok kaja miután elmennek a vendégek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen anyám nem tudja kiszámolni, hogy mennyit csináljon. Minden összejövetelnél ez van. Ma is 6 főre(amiből kettő kisgyerek) kisütött 2 kiló csirkemellet rántva, 1 kiló csirkecombot sütőben plusz mellé 1 kiló pulykacomb. Emellé kb 1 kg krumpli sütve plusz franciasaláta szinté 1 kiló. Plusz a két tepsi süti. Jó ha 10%-a elfogyott a dolgoknak. Utána meg ő háborog, hogy nem esznek a vendégek. Ja esznek csak általában egy szelet hús krumplival meg salátával meg a 2 fajta süti bőven elég egy embernek. Vinni meg nem akarnak, mert náluk is van kaja mivel ünnep van.

Mivel az itthoni dolgok 80%-át én fizetem így elég dühítő. Minden szülő ilyen? 5 napig kéne enni kettőnknek talán akkor fogyna el.


2019. dec. 24. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha pl sutőben sütök combot akkor nagyjából 2db/fő+köret sali. A rántott húsból kicsit többet csinálok mert párom még melegen betöm egy párat. De ha marad valami akkor azt később meg esszük vagy be teszem a fagyóba és meg van oldva egy két húzós nap. De nekem is van ilyen ismerősöm, hogy össze készít egy hektár kaját, nem is egy felét mert ő szereti a fejét tömni, na meg had lássák hogy van mit a tejbe apritani, aztán ha nem fogy úgy ahogy ő szeretné el kezdi húzni a száját. Nincs mit tenni, menthetetlenek.
2019. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Kb mindenki 5x annyit foz/sut ilyenkor mint kellene. Ma paromnal voltunk, kb a kaja 30%a fogyott el. Ilyenkor a maradek szet van osztogatva es mindenki azt eszi 2-3 napig
2019. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Húst fagyaszd le, jó lesz januárban!
2019. dec. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Évente egyszer-kétszer ki lehet bírni véleményem szerint, pedig nálam sincs kolbászból a kerítés. Ezen felül a vendéglátónak igen szégyenteljes dolog, ha valaki kér repetát, de nem tud adni, mert ki van számolva minden.


Egyébként meg vihettek belőle a szomszédnak, rokonnak, nem fogják elutasítani.

2019. dec. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Csatlakozom a 3-ashoz, a húst, süteményt le lehet fagyasztani, januárban úgyis jön a "Hét szűk esztendő", jól fog jönni!

1 kg sült krumpli és 1 kg franciasaláta egyáltalán nem sok 6 embernek, de ha 2 gyereket veszem egynek, akkor 5 emberről beszélünk. Gyakorlatilag 20 dkg franciasalátát simán be lehet tolni fejenként és még jól sem laksz tőle.

1 kg krumpli meg nagyjából 5 szem közepes krumpli, azaz fejenként egy darab krumpli.

2019. dec. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem. El3v3 nem főzök ennyifelet. Nálunk pl csirke-pite volt, köretként pedig zoldsegtorta, rizs és hasselback krumpli. Pár szem krumpli maradt meg, az volt a reggelim. Sütit eleve nem csinálok 100 félét. Hétfőn sütöttem diós linzert, tegnap citromtorta volt. Ez elég. Tegnap voltak vendégeink, a többi napon csak mi vagyunk, nem látom értelmét se a több kiló etelnek, se tonnányi süteménynek.
2019. dec. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk mindig úgy van, hogy ami megmarad, azt becsomagoljuk és szétosztjuk a vendégek között, mindenki nagyon örül neki, 1-2 napig nem kell főzniük!
2019. dec. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, én csak a 3 kg. húst sokallom, az fejenként fél kiló, a gyerekeket is felnőttként számolva. Ez így soknak tűnik, de ha úgy vesszük, én nem szeretem a pulykát, biztos, hogy a csirkemellből ettem volna többet. Lehet mások is vannak így vele és akkor 1 kg. csirkemell még kevés is.

Nem lehet egy vendégségnél dekára kiporciózni az adagokat, mert az kínos helyzeteket eredményezhet. Valóban le lehet fagyasztani a maradékot.

2019. dec. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, most látom,hogy 4 kiló volt a hús. Még rosszabb, az fejenként 60-70 dkg, de a mondókám lényegén nem változtat.
2019. dec. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Hozzánk nem jőn senki mi se megyünk senkihez ,így nem főzök,többet mint kellene ,sütit se sütök idén bejglit vetem ,mézeskalácsot vetem.mindig annyit csinálok ami ebédre kell azt kész.
2019. dec. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!