Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Süthetem a hagymàt vajban...

Süthetem a hagymàt vajban zsír helyett?

Figyelt kérdés
A környékén sehol nem lehet zsírt kapni, csak maximum 1 kilós kiszerelèsben, ami nekem az életben nem fogyna el, mert egyedül vagyok, hetekig meg nem ehetek zsíros kenyeret meg pirított hagymàs ételeket sem. Olajat semmikèpp nem szeretnék használni. Vajban megpiríthatom a hagymàt, vagy furcsa íze lesz?
2019. dec. 7. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Más íze lesz, mintha sertészsírt használnál, de nem lesz rossz. Van sok nép, amelyik nem is ismeri a sertészsírt, ha hall róla, elszörnyed.

Kicsit másképpen működik mind a zsír, de ez a margarinra, olajra is igaz.

2019. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Vegyél egy kis füstölt szalonnát és süss ki belőle amennyi kell. Lesz fincsi pörcöd is.
2019. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Eláll a zsír és nem drága, szerintem vegyél nyugodtan.
2019. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hol laksz. Csak egy kilós kiszerelés? Bárhol lehet kapni 500 grammosat, de akár 25 dekásat is. Ha beteszed a hűtőbe, hónapokig semmi baja nincs a sertészsírnak, nem kell hetekig zsíroskenyeret enned.

A vaj nagyon hamar megég, megbarnul és ehetetlenül keserű lesz, vigyázni kell vele. Ráadásul nem is olcsó. Azt sem írtad, hogy lisztbe forgatott hagymakarikákat akarsz vajban kisütni, vagy dinsztelni szeretnéd. Így nehéz normális választ adni.

2019. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Paprikàs krumplihoz akarok hagymát pirítani.
2019. dec. 7. 14:15
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
A legokosabb. ha a vajat elöször felolvasztod (akár mikróban is lehet), akkor különválik a zsiradék meg többi része. AZ alja az, ami megégne, a tetejére feljövö részben ugyanúgy lehet sütni, mint a zsírban, csak természetesen kicsit más íze lesz.
2019. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
ha sok a zsírod, csinálj bundáskenyeret, sültkrumplit, így hamar elfogy 1 főre is
2019. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a tejszínes ételekhez szoktam vajban pirítani.


Egyébként ha nem akarsz zsírt venni, akkor én szalonnát vennék a helyedben amit már írtak, de errefelé árulnak kis zsírt is. Lidlben van pl. kacsazsír kicsiben, az is jó.

2019. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 7. 19:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Megcsinàltam vajban a hagymàt, nem égett oda semmi, a paprikás krumpli pedig jó lett, pedig először készítettem ilyen ételt. :)
2019. dec. 10. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!