Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Neten kerestem módszereket a...

Neten kerestem módszereket a spagetti tészta összeragadása ellen, de mégis összeragadt. Tudtok kipróbált és bevállt módszert?

Figyelt kérdés

2019. dec. 4. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Feltételezem, hogy a fözés során ragad össze.

Erre az a megoldás, hogy sok (a tészta súlyának 5-10-szerese) vízben fözöd.

Ha nem azonnal tálalod, akkor a fözövízböl pár merökanálnyit tegyél félre, mielött leszüröd.

Ha összetapadt az állás során, akkor tálalás elött a fözövízböl picit tegyél hozzá és óvatosan keverd át, akkor szétválnak a szálak.

Meg nekem volt az utóbbi idöben olyan tapasztalatom, hogy ha leszürted a tésztát, akkor két villával óvatosan emelgesd meg a szálakat és potyogtasd vissza a tálba, akkor nem tapadnak össze.

2019. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Csak durumtésztát főzök, az keményebb marad, mint a sima tojásos társai, olyan roppanós. Úgy főzöm, hogy a főzővízbe olaj, és amikor leszűröm, azonnal hideg vizet engedek rá, mert ha marad a forró gőzben, az tovább puhítja, és összeragad.
2019. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

A fözövízbe olajat tenni értelmetlen, mert az olaj a víz tetején van és a tésztához nem ér hozzá.

Hideg vízzel leöblíteni szintén butaság, mert ezzel csak lehütöd a tésztát, illetve lemosod a tápanyagok nagy részét és íztelen lesz.

2019. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
hideg vizzel az azsiai tesztakat szokas lemosni, mert javit az allagon. olasz tesztakat mosogatni ertelmetlen. olaj a vizbe szinten. az olaszok amugy leszures utan se olajozzak a tesztat, hanem egybol osszekeverik a szosszal. az meg a legprolibb dolog hogy tobb adag tesztat fozol egyszerre, mint amit te es/vagy a csalad egybol megeszik. nem nagy ugy tobbet fozni masnap a maradek szoszhoz.
2019. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Forrásban lévő bőséges vízbe tegyél sót , engedd bele a tésztat amit 2 percenként kavarsz . A megadott időre 1,5 percet ráteszek mert puhan kedvelem . Leszűröm és a mqrtqsba stb felkeverem .Se vaj se olaj semmi nem kell mert értelmetlen meg ragad utána minden tál mosogató .
2019. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

"Ha összetapadt az állás során, akkor tálalás elött a fözövízböl picit tegyél hozzá és óvatosan keverd át, akkor szétválnak a szálak."


Hát sok marhaságot olvastam már, de ez viszi a pálmát. A tészta fozovizebe kiválik a keményítő, ami miatt nem hogy szétválni nem fognak a szálak, hanem meg jobban összeragadnak majd.



Miután leszűrtem, olíva olaj sprayt szoktam ráfújni, és úgy átkeverni. Nem ragad össze.

2019. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
Tehát azért kaptam 0%-ot, mert én így csinálom, nekem ez vált be, és talán a kérdezőnek is be fog? Csak nektek nem tetszik ez a módszer, mert jaj, hát "énazolaszoknáltanultamtenemtudszfőzni"? Értem. Hát vannak bajok. És NE OFFOLJ! Írd le a módszered, és menj a konyhába. Van mit tanulni még, azt hiszem. Tészta főzőlevet elrakni? Tartogasd csak nyugodtan.
2019. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

"A fözövízbe olajat tenni értelmetlen, mert az olaj a víz tetején van és a tésztához nem ér hozzá."


Nos, valóban a víz tetején van az olaj. Viszont amikor beleteszed a tésztát, az rákerül a tésztára, és rajta is marad, a víz nem mossa le

2019. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Az a jó a magyarokban, hogy mindegyikük okosabb mindegyiküknél.
2019. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Senki se fullasztja olajba a tésztát. Hol olvastál ilyet?
2019. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!