Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mibe tudnék levendulamagot tenni?

Mibe tudnék levendulamagot tenni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy csomag (100 gr) levendulamagot, ehető elvileg. Mibe tudnám tenni, aminek kiegészítené az ízét? (Eddig csak levendulás csokival találkoztam.)

2019. okt. 5. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Linzert szoktam csinálni. Igaz, friss virággal, de nyilván szárítottal is menne, csak abból kevesebb kell. Sima 1-2-3 linzertészta, tehát 1 rész porcukor, 2 rész vaj, 3 rész liszt, ebvdd ízlés szerinti mennyiségű levendula. Néha kosárkát is készítek belőle, olyankor sütés után lemon curdos mascarponés krémet teszek bele
2019. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A linzeres ötlet nagyon tetszik.:) Lekvárt is teszel a levendula mellé, vagy csak a virág adja az ízt?
2019. okt. 5. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszek bele lekvárt. A virág maga eleg ízt ad. Időnként reszelek bele citromhéjat is, illetve porcukorral van megszórva. Ez így elég. Ha többre vágyom, akkor a lemon curdos mascarpone kosár kerül sorra. De simán a linzer is nagyon jó. Eddig barki kostolta, mindenkinek izlett
2019. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, köszi!:)
2019. okt. 5. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen. Óvatosan adagold majd a levendulát, mert nagyon intenzív, pláne szárítva. Frissből én olyan 2-3 evokanalnyit szoktam tenni 60deka lisztből készült linzerhez.
2019. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!