Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti szoktatok csigát enni? A...

Ti szoktatok csigát enni? A kertből, étit.

Figyelt kérdés
Megmosva, hőkezelve persze. Érdekel hogy ti is szoktatok-e enni. Meztelen csigát is próbáltuk de az nem jön be nekünk.
2019. okt. 2. 22:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz hogy himnős, de két egyed kell a szaporodásukhoz, mielőtt belém kötsz, nézz utána! Le van határolva, hogy mikor gyűjthető és összesen mennyi! És igenis sokkal kevesebb van belőlük, mint régen, pláne Bp környékén. Idén kb. ha 5 darabot láttam, akkor sokat mondtam. Az hogy kártékony, még nem azt jelenti hogy utálni kell és mindenáron el kell pusztítani. Te is és én is, sőt még a gyerekeink is kártékonyak a természettel szemben...

És a nagy kérdésem hozzátok, egyébként miért lett védett faj?

2019. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
80%

"Igaz hogy himnős, de két egyed kell a szaporodásukhoz"


Mondtam, hogy nem? Viszont mindkét egyed hoz utódokat.


"És igenis sokkal kevesebb van belőlük, mint régen, pláne Bp környékén."


Én ugyan nem BP környékén élek, de életemben nem láttam annyi házas csigát napi szinten, mint az idén.

"Idén kb. ha 5 darabot láttam, akkor sokat mondtam."


Jó neked. Mondom, 60-80 darabot szedtem össze reggelente. Minden reggel! És sehogy sem díjaztam, hogy pusztítja a kertemet, amibe pénzt és energiát fektettem, akármennyire is kis cukik.


"Az hogy kártékony, még nem azt jelenti hogy utálni kell és mindenáron el kell pusztítani."


Utálni nem utálom, csak eltüntetem őket a kertemből.


"Te is és én is, sőt még a gyerekeink is kártékonyak a természettel szemben..."


Na igen. Dehát ide születtem erre a bolygóra, itt kell élnem. Akármennyire is kíván bűntudatot kelteni bennem az aktuális trend, hogy egyáltalán vagyok.

2019. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!