Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti szoktatok csigát enni? A...

Ti szoktatok csigát enni? A kertből, étit.

Figyelt kérdés
Megmosva, hőkezelve persze. Érdekel hogy ti is szoktatok-e enni. Meztelen csigát is próbáltuk de az nem jön be nekünk.
2019. okt. 2. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem nagyon. Sőt, nagyon nem.
2019. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem.Én úgy vagyok vele,hogy nem vagyok rászorulva,hogy öldössem szerencsétleneket;ameddig van hentesàrú a boltban,addig pótlom onnan a hússzükségletem.

Így is sok pusztítàst végzünk mi,emberek.

2019. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
országot tévesztettél öcsi
2019. okt. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kertünk.
2019. okt. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, bár nem a kertből. Nagyon finom!
2019. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem szabad így enni őket, mert egy csomó féregnek a közti gazdája. De ha ez sem érdekel akkor se tedd kérlek, nagyon kevés van már belőlük, vigyázni kell rájuk!
2019. okt. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a férget nem is értem, az éticsiga ehető megfelelő előkészítés után. És nem, nincs kevés belőlük, az éticsiga hímnős, minden egyed szaporodik, az idén főleg sok volt, elözönlötték a kertemet, elképesztő pusztítást okoztak.


Kérdező, a meztelen csiga nem való emberi fogyasztásra. Az éticsiga igen, de az előkészítése elég bonyolult, nem elég megmosni, nekem nem volna gyomrom hozzá.


Amúgy szoktam enni, néha veszek a Lidl-ből gyorsfagyasztott burgundi csigát, azt csak be tolni a sütőbe.

2019. okt. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Főzés előtt két napig kell éheztetni őket, hogy kitisztuljanak.
2019. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Így van. Aztán mit csinálsz vele? Él az az állat! Nagyüzemileg áramütéssel ölik meg őket, úgy tudom.


Én azért gyönyörködöm bennük, bármennyire is haragszom rájuk. A mályváim leveleinek csak az erezete maradt meg. Mind ki kellett vágnom őket. Olyanok voltak, mint 1-1 csontváz. Reggelente egy zsebkendőnyi területről nagyjából 60-80 darabot szedtem össze 10 perc alatt. Méghogy kevés van belőlük!

2019. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, nem tudom megállni. Ők az élővilág talán egyetlen olyan egyedei, akik mindkét nemi szervvel rendelkeznek, és párosodáskor használják is mindkettőt. Hogy miért pont nekik adatott meg? Ki érti ezt?:)


Saját szememmel láttam, hogy két teljes napig voltak össze aszakaszkodva a tulipánágyásom közepén. Nem volt lelkem zavarni őket.

2019. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!