Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az összefagyott hústömböt...

Az összefagyott hústömböt szét lehet valahogy szedni?

Figyelt kérdés

2kg csirkemell filét fagyasztottam le, de max 1 kg-ra lenne szükségem. Természetesen egy szép nagy tömbbé fagyott.

Van erre valami esély, hogy szétszedjem?


2019. aug. 19. 08:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen melegben pár perc alatt kienged a két kiló melled annyira, hogy el tudd választani. A szélekről szedd le a kb. 1 kilót, ennyit írtál. A többi (közepe) simán ugyanolyan fagyos marad, visszateheted, nem lesz semmi baja.
2019. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

Pár perc alatt??? :D


Biztos, hogy nem.


De engem meglep ez a sok "nem lehet" meg "engedj rá vizet" válasz, és hogy senki sem alkalmazza azt, amit én szoktam.

Régebben jártam így, kb mikor elkezdtem saját háztartást vezetni.

Ma már nyilván van annyi eszem, hogy csak kis adagokat fagyasztok le.


Szóval:

néhányszor földhöz vágom.

Nem vicc.

3-4x elég, tuti szétesik az esés erejétől. A húsnak semmi baja nem lesz, mivel zacsóstól csinálom, meg meg van fagyva.

Ami nem kell, ki sem olvadt, mehet vissza a fagyóba.

Egyetlen dologra kell figyelni: ne járólapon csináld, mert eltöri.

Régebbenm kivittem a teraszra, betonra. Azt tuti nem töri el.

Nincs kínlódás, melegvizezés, kiolvadt hús visszafagyasztása, koszos sem lesz, 2 perc alatt megoldódik a történet.

aztán meg tanulj belőle, és ne így fagyassz! :)

2019. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

11. vagyok. A pár percet úgy értem 12-es, hogy még fagyos mind a két kiló, de kézzel szét lehet választani a széleken lévő darabokat. Lehet, hogy a te lakásodban klíma van, de itt nálunk kb. mint kint: közel 30 fok. Igen, pár perc, míg felhozza az ember a garázsból a napon, itt pár perc, míg leszedi az ember fagyosan kézzel, aztán a többit viheti vissza a fagyóba.

A víz ellen se vagyok, de akkor az ne legyen forró, hanem csak max. langyos, letörölgetve szárazra és újracsomagolva vissza lehet pakolni.

Csináltam már párszor, igaz, nem két kilót, hanem jóval kevesebbet, mégse lett semmi baja a húsnak, amit visszatettem. Tiszta fagyos volt még. Nehéz leszedni, meg lefagy a kezed, de törhetőre megolvad, igen.

2019. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs klímám nekem sem, nálam is meleg van.

Én is tettem napra.

Ablakba, mert üvegen keresztül még melegebb van.

De a pár perc akkor is irreális.

Meg írtad, hogy nem 2 kilónál csináltad.

A kérdezőnél nagyobb darab van, az nem fog pár perc alatt középen úgy megolvadni még napon sem, hogy szét lehessen választani.

Amúgy ez a meleg még 2 napig van, utána mi lesz?

Jövő nyárig csak 2 kiló húsból főzünk, mert nem süt rá a nap, hogy szét tudjuk szedni? :D

2019. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg csípem, hogy itt vitatkozunk a semmin, mert a kérdező valószínűleg már rég megoldotta, sőt, meg is ették.:) Reggel tette fel a kérdést, gondolom, ma ebédre szánta a csirkemellet.
2019. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj már, látom, közben írtál. Azt valószínűleg nem láttad, hogy a széleiről lehet leválasztani a kellő mennyiséget körbe-körbe:), az is fagyos, de törhető. Két kiló nyilván sok. Egyszerre nem is vettem még annyit, de egy kilónyit simán.

Na mindegy kérdező, legalább jó tanulópénz, hogy legközelebb porciózd ki a melleket és akkor nincs ilyen probléma.

2019. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!