Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Honnan lehet megállapítani,...

Honnan lehet megállapítani, hogy jó-e az uborka?

Figyelt kérdés

Nekem az a problémám a mostani kovászos ubikkal, hogy nagyon vastag, kemény marad a héjuk, a belsejük viszont szétmállik.

Ilyenek a mai uborkák, vagy ez fajtájától függ? Honnan tudom, hogy melyik uborka jó?


2010. júl. 8. 06:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
rossz a lötty, amit ráteszel
2010. júl. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!ha uborkát veszel kovászosnak valót, ne legyen sokkal nagyobb, mint az eltenni való uborka. szóval 12-14 cm-es legyen és ne legyen dundi, hanem egyenes hosszúkás.

roppanósan kemény legyen,magyarul friss.az a kicsit rücskös fajta a jó, nem ami tükörsima. a lébe egy icipici ecetet szoktam tenni, így biztosan ropogós marad a kovászos uborkám.

üdv.

2010. júl. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat és a segítséget!

Én még nem csináltam, ismerősök lepnek meg mindig vele, és ezeket vette észre. Ízre mind finom volt, csak hát az állaga…

Én most szeretnék megpróbálkozni vele! :-)

2010. júl. 8. 09:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szia! a második vagyok. gondolom, azt már tudod, hogyan kell eltenni a kovászos uborkát.csak szeretnék neked segíteni, hogy ne járj úgy, hogy,mint ismerőseid.

szóval, ha már látod, hogy zavaros a leve, azaz "bebuggyant", akkor kóstolj meg egy uborkát.ha már érzed, hogy finom íze van, ne tartsd tovább a napon,hanem

leöblítve rakd át csavaros üvegekbe, szűrd rá a levét és tedd hűtőbe.így biztosan ne puhul meg, ropogós marad.

ha a leve tetején fehér hártya lesz, ne zavarjon, tálalás előtt

öblítsd le az ubit.

remélem tudtam egy kicsit segíteni.

üdv.-e-

2010. júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!