Szoktatok Ti így sült húst csinálni?
Beszélgetek a szomszéddal és valahogy szóba került a sült hús sütés. Mondom neki én úgy szoktam csinálni, hogy a húsból csinálok egy húslevest és mivel a főtt húst senki sem szereti , így a húst kiveszem a levesből és olajban, vagy grillen megsütöm .
A szomszéd jól lehülyézett, hogy kifől a hús íze.
Mondom neki, hogy lakodalomban evett e már főtt húst ? Na erre hirtelen más dolga akadt.
50F
Mi is csinálunk így sült húst.
Ízlés kérdése, de a már főtt húst, ha megsütöd akkor belül omlósabb, mint bármilyen más sütési eljárás.
Önmagában a húsnak nincs semmi extra jellegzetes íze, éppen ezért ízesítjük a húst. A főzés során a húslevesben alkalmazott ételízesítők bejárják a hús teljes állományát, míg a sütésnél ez közel sincs így. A sült húsnál, ha leválasztod a külső réteget, kóstold csak meg, hogy a belseje mennyire jellegtelen marad. Ez egyszerű fizika.
De ha Ti tudtok olyan sütési eljárást, ami finomabb, mint a húsleveses variáció, akkor nagyon kíváncsi lennék rá, szívesen kipróbálnám. Nem tudjuk, hogy a kérdező milyen húsból készítette a levest, nálunk az mindig csirkéből készül.
Ja, amit kihagytam, hogy a húslevesnél voltaképp nem a hús íze kerül a levesbe, hanem annak zsírja+az ételízesítő adja a leves ízét. Ha a hús ize érvényesülne a levesben, akkor lehetne ételízesítő nélkül is húslevest csinálni, de azt hiszem olyat senki sem szeretne többet enni.:D
Egy kolbász is ilyen, ha nincs benne fűszer, élvezhetetlen, akárcsak a leves.
Én nem hülyézek le senkit, és a szomszédod kissé drasztikusan fogalmazott, de azt gondolom, hogy mégis igaza van.
Az, hogy a húsnak nincs íze, hibás megállapítás.
Egy jó húslevest és egy olyan levest amiben nem főtt hús, össze sem lehet hasonlítani.
Nincs gond a levesből kifőtt hús sütésével, de az sohasem lesz olyan ízű mint a nyers húsból készült sülthús. A sülthús és a főtthús kèt különböző étel így igazából nem lehet semmilyen módszerrel az egyikből a másikat produkálni.
Téves hogy agyon kell fűszerezni.
A húsnak egyetlen fűszerre van igazán szüksége, a sóra!
A húst besózzuk, ha vastag, egy kicsit állni hagyjuk.
A tepsibe zsírt és egy kevés vizet öntünk a hús alá. Lefóliázzuk és lassú tűzön 2-2.5 órán át sütjük.Ezután levesszük a fóliát és fólia nélkül addig sütjük amíg aranybarna nem lesz.
Természetesen én is szoktam, mustárral, fokhagymával zöldségekkel...ízesíteni a húsokat, hogy ne legyen egyhangú, de én szertem a hús natúr ízét is.
Bepanírozhatod nyugodtan, sokan tesznek így.Vannak aki a levesből kifőtt húst liszttel elkevert tojásba, tehát sűrű palacsintatészta szerű cuccba forgatják be és úgy sütik ki.
Én azért továbbra is azt mondom, hogy nem ugyanaz az étel a főtt és a nyers húsból készült hús.
Nálunk a töltött csirke készül így, a megtöltött egész csirkét először a levesben megfőzöm, majd tepsibe teszem, vajjal megkenem és szép pirosra sütöm.
Egyébként a nagymamám a rántott csirkét is úgy készítette, hogy először levest főzött a csirkéből, ha már nagyobbacska volt, nem rántani való, hanem fiatal jérce, amikor a húsba bele tudta szúrni a villát kiszedte a combokat és a szárnyakat, bepanírozta és zsírban kisütötte. Nagyon finom volt.
Volt egy másik kedvencem is,ezt szintén levesben főtt töltött galambból készítette, amit aztán fokhagymás zsírban megpirított , és valami isteni mártást készített a visszamaradt zsiradékból, egy kevés liszttel és húslevessel. Sajnos a receptet nem tudom pontosan de nagyon szerettem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!