Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A Bolognai húst zsírral...

A Bolognai húst zsírral csináltam meg, és úgy tűnik túl sokat tettem bele. Hogyan "zsírtalaníthatnám" kicsit?

Figyelt kérdés
Nagyon zsíros lett ami még azt a jó ízét is elveszi.. Most először csináltam zsírral és úgy tűnik hogy nagyon sokat tettem bele. Valami ötlet? :/
2018. aug. 12. 11:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 A tészta nem szívja be a zsírt...

Plusz a reszelt sajt is zsíros...

2018. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#10 erre én is gondoltam, ki is próbáltam de nem jártam sok sikerrel mert a kisebb húsok is kiestek vele együtt, a nagyobbak meg bele ragadtak a szűrő.. "lyukaiba" azokat meg szépen egyesével vissza nyomkodtam az edénybe, de nem volt lényeges változás :/ Alig folyt ki belőle valami.
2018. aug. 12. 14:36
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Miután kihűlt, könnyen leszedhető lesz a tetejéről.


Egyébként én csak zsírral sütök-főzök, mivel utálom az olajat (kivéve az olívát, de annyit meg nem adok érte, amennyiért árulják), és rendszeresen csinálok így bolognait is. Először csak keveset szabad alá tenni, és ha látod, hogy nem elég, később még tudsz hozzá tenni kedvedre. Ha pedig a kevés zsír miatt enyhén lesül a dolog, egy korty víz segítségével gyönyörűen fel lehet szedni még, macera nélkül. Fontos viszont, hogy ha konkrétan leégett, akkor ezt ne csináld, mert keserű lesz az egész.

2018. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 batta80 ***** válasza:
100%

Mennyi zsírt tettél mennyi húshoz? Milyen húst használtál? Te daráltad otthon, vagy hentesnél frissen, esetleg elkövetted azt a hibát, hogy előre csomagolt darált húst vettél? Aminek 30 % a zsírtartalma?


Tudom, már két napos a kérdés, nyilván nem aktuális már, de okulni lehet a hibákból.

2018. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!