Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell megfőzni a krumplit?

Hogyan kell megfőzni a krumplit?

Figyelt kérdés
Előbb a vizet kell felforralni és utána bele a krumpli, vagy együtt felforralni? És mikor van kész a krumpli? Honnan tudom, hogy megfőtt rendesen?
2010. máj. 7. 13:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
Igen.. az a friss krumpli. :D Nálam is 10 perc...
2014. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%
De azt egyikőtök sem tudja megmondani, hogy miért tesz bele sót! Minek? Utólag megsózom, érzem a sót. Előtte megsózom, nem érzem a sót, tehát evés előtt újra megsózom és dupla adag sót viszek a szervezetembe indokolatlanul...
2014. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
86%

Emberek, én 26 éve főzök minden nap, többek között krumplit is, de nekem sem fő meg 8 perc alatt!

Inkább 38 perc... Pedig fel is kockázom!

Az új kkrumpli az lehet, hogy 8-10 perc, de a régi semmi képp!

2015. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 luisa9 ***** válasza:
100%
A krumplira csak annyi vizet ontok,amennyit el is fo,mire megpuhul. Mert igy benne marad az ize es asvanyi soi vitaminjai.Ezek a mi hasunkba menjenek,es ne a lefolyoba!!! Addig mosom meg,amig egeszben vannak. 1 kg o krumplihoz kell kb 6 dl viz, ujkrumplihoz 2 3 dl. hideg vizben teszem oda. forras utan lassu tuzon parolom.meg forron megtorom pudding simasagura. Igy nem bagzik meg,kesobb is eheto. Ha ido elott elfovi avizet,akkor par kanalnyival potolom. Suly helyett a terfogatara is merhetjuk a vizet. Ki kell tapasztalni a helyes aranyt.
2019. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 luisa9 ***** válasza:

Legjobb a parolt krumpli .Meg viz nelkul is megparolhato

.Vizzel felig megtoltott edenybe teszem a masik edenyt,amiben a krumpli van. tehat viz felett puhul a viz nelkuli krumpli. ez finomabb,mint a vizzel fozott,es nembagzodik meg,orakig eheto friss ize marad. takareklangon es lefedve paroljuk!

2019. jún. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 luisa9 ***** válasza:

Legfinomabb es legtartalmasabb a viz nelkul parolt krumpli .Csak soval keverem el a krumplit. Egy edenybe rakom,egymas melle a nem tul nagy krumpliszeleteket.

aztan eloveszek egy masik fozoedenyt,amibe belefer a krumplival telerakott edeny. Ebbe a nagyobbik edenybe vizet ontok kb felig, aztan beleteszem a krumplis edenyt.

tehat igy fozom,viz tetejen a viz nelkuli krumplit.Ez nem fog leegni.jolfedjuk le,akar 2 fedovel is. A viz ne csapodjon fel a krumplira! Ha igy lenne,ontsunk le a vizbol. Ha mar viz kerult volna bele,akkor ez mar nem az a recept lesz,amit akartunk.Lehet 1-2 kanal olajjal is elkeverni a nyers krumplit meg fozes elott. Ez meg finomabb es tartosabb lesz.Nem bagzik meg orakig friss izumarad. Legyen melegen,lefedve. Benne maradnak a vitaminok,asvanyi sok,nyomelemek. Hasonlitsuk ossze a sok vizzel fozottel! A csaladtagokat is bevonva! A hasunkba keruljenek a hasznos anyagok,ne a lefolyocsatornaba!

2019. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 luisa9 ***** válasza:

Javitok: A viz inkabb csak negyedeig erjen az also edeny falan ,ne felig

,mert felloccsanhat tul magasra ,bele a krumpliba,es akkor lottek a viz nelkuli parolasnak.

2019. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én mikróban készítem a leggyakrabban. A krumplit megpucolom, felkockázom, kb. 1-1,5 cm-es darabokra, előveszek egy üvegtálat, bele a krumplit, kevés sóval megszórom, kevés olajat öntök rá, megkeverem. Ha úgy látom, hogy a krumpli nagyon régi, száraz, akkor egy kevés vizet is öntök alá.Ráteszek egy fedőt, vagy mikrózható tányért a tejejére. Elindítom a mikróban legmagasabb fokozaton, 10 perc után kiveszem és megkeverem, majd visszateszem újabb 10 percre. Szerintem így a legfinomabb.
2021. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az itteni tanácsok alapján 20 percet lőttem be a vízben főtt krumplira, de lehet 10 is elég lett volna, mert teljesen puhára szétfőtt. Hideg vízben tettem fel, a 20 percet forrástól számoltam.
2021. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!