Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak akarok ebédre...

Kisfiamnak akarok ebédre fözit, de milyet vagy hogyan csináljam? Krumplit répával lehet? Eggyütt kell megfözni a krumplit a répával, vagy külön?

Figyelt kérdés
ha tudtok valami receptet akkor küldhatnétek
2010. jún. 13. 06:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha már elmúlt 4 hónapos,akkor habard be a répát. Nem tudom,mostanában miért divat minden főzeléket krumplival sűríteni. Ettől minden egyforma ízű lesz csak. A babák is szeretik a változatos ízeket.

De ha ragaszkodsz a krumplihoz,akkor jobb,ha külön főzöd meg,és utána kevered össze.

2010. jún. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős, miket evettm már?!

Én 2 répát felvágok odateszek főni vízben, majd mikor puhul kb. 3/4 óra egy felvágott burgonyát is mellé teszek, és még egy 20 percet főzöm hofy minden jó puha legyen. Utánna Kis főzőlével turmixolom és kész.

Nagyon szerette lányom a paradicsom

os burgonyát: egy krumlit megfőzöl puhára, 1 paradicsomot leforrázol lehúzod a héját magjait kiszeded és a húsát turmixolod a burgonyával, ha sűrű főző lével hígítod!

Ugyan így készíthetsz patadicsomos tökfőzeléket, csak 1 burgonya, 1 negyedig tök( többit nyersen fagyasztod jó lesz legközelebb )együtt megfőzöd őket kb. 20 perc, majd paradicsommal turmixolod. Ha esztek húst kisdarab csirkemellet is dobhatsz bele.

Egyébként ha már 6-7 hónapos a babád, a ti húslevesetekből nyugodtan adhatod a répát burgonyát, nem kell külön főzni!

2010. jún. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért én még 8 hónaposan sem adtam tejföllel habart főzeléket! Próbáltam, kipattogott tőle, ezért mindig burgonya tök, burgonya borsó répa, burgonya brokkoli, burgonya karfiol volt összefözve turmixolva. Nagy kedvenc volt a burgonya cékla! 7 hónaposan már volt hogy rizst főztem burgonya helyett össze a zöldségekkel.
2010. jún. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
5,5 honapos,már eszik pár dolgot.
2010. jún. 13. 07:11
 5/6 anonim ***** válasza:

4 hónaposan mivel kellene habarni???? Persze, hogy krumplit adunk hozzá. De egyáltalán kérdés, mennyi idős a kérdező babája. Gondolom max. 6 hónapos, mert most kezdhetted a hozzátáplálást. Én egyszerre teszem fel, apróra vágom és gyorsan meg is puhulnak. 10 hónapos koruktól adtam hozzá kis sót, vöröshagymát, fokhagymát, nagyon jó íze lett neki. Lehet petrezselymet is.

Amúgy krumpli helyett lehet adni későbbiekben rizst, kusz-kuszt, esetleg rizspehely vagy más gabonaféléket (pl. zabpehely megfőzve).

2010. jún. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Második vagyok, tököt paradicsomot adhatod, azt már lehet! De ha húsleves kesz ma abba is belefőzheted és adhatod a répát burgonyát belőle, 2 hét múlva meg már Kis husi is mehet a tyúkhúslevesből!
2010. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!