Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell megfőzni a krumplit?

Hogyan kell megfőzni a krumplit?

Figyelt kérdés
Előbb a vizet kell felforralni és utána bele a krumpli, vagy együtt felforralni? És mikor van kész a krumpli? Honnan tudom, hogy megfőtt rendesen?
2010. máj. 7. 13:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
együtt főzöd,szúrj bele egy villát,ha simán bele megy,puha akkor jó. a vízbe tegyél sót.
2010. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
A krumplit felszeled, raontesz annyi vizet hogy ellepje, megsozod es felforralod. A krumpli cca 20-30 perc alatt fo meg, de egyszeruen negyed ora utan fogsz egy villat es beleszurod, megkostolod. Ha eheto es nem kemeny, akkor leontod rola a vizet es talalod.
2010. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Egyáltalán nem kell neki 20-30 perc, felkockázva forrás után kb 8 perc alatt megfő. Só nem csak egy csipetnyi kell, persze mennyiségtől függ, de nem csak annyi, mintha megsóznál egy kész kaját.
2010. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta megcsináltam úgy érzésre... :D De jó lett. Köszi a válaszokat ;)
2010. máj. 7. 15:49
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Mindig hidegvizben tedd oda a krumplit főzni, egy kis sót bele, és fedd le. A főzési idő függ attól is, hogy milyenre vágtad fel előzetesen, hosszura, vagy kiskockára. Minden esetre kb. 20 perc mulva amikor felforr a viz, nézd meg egy villával és rájössz. A viz leöntésénél vigyázz a forrázási veszélyre, a gőz fel ne csapja a kezed.
2010. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Épp a napokban néztem Jamie Olivert, ő megtisztítva, forró vízben tette oda, külön fel is hívta a figyelmet rá. Azzal indokolta, hogy nem oldódnak ki így az értékes ásványi anyagok. Egyszer megpróbálom.
2010. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

05-07 14:02 krumpliját megnézném 8 perc főzés után...

Én tegnap főztem a kisfiamnak egyetlen egy szem krumplit 45percig. És meleg vízben tettem fel főni. 8 perc után konkrétan ugyanolyan, mintha akkor raktam volna fel a gázra.

A paprikás krumplinál meg fel is kockázom, mégsem tudom 8 perc mulva megenni, akkor is kell minimum fél óra főzés!

2010. máj. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Hát akkor nálatok elfogadhatatlan fűtőértékű a gáz, mert forrástól számított 8-10 perc alatt a felkockázott krumpli teljesen puhára fő. 45 perc még a héjában főtt egész krumplinak se kell. Ha Bp-en jársz, meg is nézheted.
2010. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

Ezt benézted, mert budapesti vagyok...

De 8 perc alatt nem fő meg a felkockázott krumpli akkor sem, ha leírod még 100-szor...

2010. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
44%
az a krumpli, ami 8-10 perc alatt nem fő meg, annak vmi baja van
2012. jún. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!