Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért lesznek kocsonyásak a...

Miért lesznek kocsonyásak a szószaim, főzelékeim kihűlés után?

Figyelt kérdés
Mikor elkészül, nagyon finom, semmi gond nincs az étellel, de kihűlés után kocsonyássá válik. Ritkán szoktam liszttel habarni, vagy rántani, inkább keményítővel. Sajnos teljesen mindegy, mert mind a két hozzávalóval így járok. Valakinek van ötlete, miért? Ez mindenkinél így van? Mit lehet ez ellen tenni? Előre is köszönöm a segítségeket!

2016. ápr. 28. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
...én visszatértem a liszttel habaráshoz!!
2016. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rántásnál is besürűsödik ha már űjra melegíted, ilyenkor kis vizet kell hozzáadni, és az is lehet, hogy kevesebb rántás kell bele.
2016. ápr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sívóné Pap Zsuzsannn válasza:
100%
A keményítő az oka. Én is visszatértem a lisztre, s nincs már ilyen gondom.
2016. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Habarás meg keményítőzés helyett egyszerűen habtejszínnel is sűrítheted, akkor finom, krémes állaga lesz.


Őszintén szólva se a lisztes,se a keményítős habarás nem egy ízélmény, és az állaga sem valami biztató.

2016. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
100%

Egyszerű a megoldás: a keményítő miatt.


Nem tudom, kérdező, hogy tisztában vagy-e azzal, hogy a kereskedelemben kapható pudingporok alapja is az étkezési keményítő... de ha belegondolsz, akkor a puding állománya is erőteljesen kocsonyás. Szóval ha keményítővel szoktál sűríteni, akkor nem is csoda, hogy ilyen lesz a végeredmény, hiszen keményítő használatával ilyennek, ilyen kocsonyásnak kell lennie az állománynak.

2016. ápr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem liszttel is volt már ilyen. azóta kevesebb habarást, rántást használok. inkább legyen egy picit hígabb, mert hűlés után besűrűsödik.
2016. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

"Miért lesznek kocsonyásak a szószaim, főzelékeim kihűlés után?"


Mert a szószokat friss fogyasztásra tervezték.

A hőmérséklet változásával a szószok állaga változik.

Ilyen a keményítő.

A jelenség liszt-tel is jelentkezik, csak a liszt fehérje (sikér) tartalma módosít valamennyit a helyzeten.


[A fagylaltot is friss fogyasztásra tervezték, és a hőmérséklet változása megváltoztatja az állagát és a konzisztenciáját...]

2016. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen lesz nekem is. Én úgy oldom meg hogy vagy csak annyit csinálok hogy azonnal elfogyjon frissen, vagy pl a cukorborsó főzeléknél, zöldbabnál melegítés előtt egy kis tejet öntök hozzá és így melegítem össze, így ugyanolyan lesz szinte mint amikor friss volt.
2016. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Az a baj, nem csak a keményítő által habart főzelékek, szószos ételek lesznek kocsonyásak, ha liszttel csinálom, akkor is :(
2016. ápr. 29. 06:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a higítós verziót, köszönöm szépen :)
2016. ápr. 29. 06:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!